Kutu profil adı verilen yapı malzemeleri, kare ya da dikdörtgen şekilli olarak üretilen profillerdir. Özellikle inşaat sektörünün en önemli yapı malzemeleri olarak, diaha pek çok alanda sıkça kullanıldığını görmekteyiz. Bununla birlikte konuya en başından, kutu profil nedir sorusu ile başlamak daha doğru olacaktır. Kutu profil nedir, dekape edilmiş ya da soğuk olarak haddelenmiş bantlardan, ileri teknolojiyi kullanarak, belli kalite standartlarına göre üretilen malzemelerdir. Ayrıca ölçülendirme sürecinde de belli standart ölçüler dikkate alınsa da, asıl olan müşteri talebidir.

kutu profil fiyatları

Müşteri talebine uygun olarak boyutlandırma yapılabilir. Et kalınlığı 0.7 mm ile 8.0 mm arasında değişebilen kutu profiller, oldukça sağlam ve uzun ömürlü bir yapıya sahiptirler. Standart olarak 6 metrelik boylarda üretiliyor olsa da, kutu profillerin özel sipariş ile 4 ile 12 metre arasında değişen boylarına da rastlamak mümkündür.

Kutu Profillerin Kullanım Alanları

Kutu profiller, pek çok farklı alanda kullanılmaya elverişlidir. Sağlamlığı, dayanıklılığı ve uzun ömürlü olması ile kutu profiller pek çok farklı sektörde tercih edilir. Ancak ilk akla gelen elbette ki inşaat sektörü oluyor. Üstelik sadece çelik konstrüksiyon aşaması değil, çeşitli yapıların birbirinden farklı aşamalarında kutu profiller tercih edilebiliyor. Bina çatılarını da bu kapsamda değerlendirmeyi unutmamak gerek. Diğer taraftan kutu profillerin kullanım alanları arasında otomotiv sektörünü de unutmamak gerek. Otomotiv yan sanayinin de ve hatta bisiklet, mobilya ve çelik eşyalar gibi çeşitli kullanım alanlarının da unutulmaması gerekir. Tüm bunlar kutu profillerin kullanım alanları ile ilgili sadece ilk akla gelenlerdir.

Kutu Profil Fiyatları

Kutu profillerin fiyatı ise pek çok kişinin öncelikli sorularından biri oluyor. Doğal olarak merak edilen fiyat konusuna ise şu şekilde açıklık getirebiliriz; kutu profiller farklı ölçüler ve farklı nitelikler ile hazırlanabilirler. Bu durumda fiyat da ürünün özelliği, ölçüsü, özellikle boyu ve ağırlığına göre değişecektir. Kutu profillerin fiyatları, işte tüm bu etkenlere bağlıdır. Diğer taraftan kutu profil fiyatını öğrenmek için alım yapacağınız miktar ile birlikte hemen bir firma temsilcisi ile görüşebilir ve net bir fiyat bilgisine ulaşabilirsiniz.

Mutlaka Okumalısın !  Demir Profil

Kısacası eğer kutu profil fiyatlarını merak ediyorsanız, hemen ESN Metal temsilcileri ile iletişime geçebilirsiniz. Bu şekilde size sunulan fiyat teklifi ile birlikte sipariş kararı verebilir ve işinize değer katabilirsiniz. Üstelik kutu profil ya da demir ve çelik sektörünün en çok aranan ürünleri olan otomat çeliği, siyah sac, NPU profil ya da imalat çeliği gibi ürünlere ihtiyaç duyduğunuzda sizi yormadan süreci kolaylaştıracak ESN Metal, sizi gerçekten anlar ve işinizi kolaylaştırır. Bu sebeple de kutu profil almadan önce mutlaka ESN Metal’in profesyonel kadrosu ile tanışmalı ve bilgi almalısınız.

Kutu profiller, özel nitelikli, kaliteli ve sahip olduğu sağlamlığı ile dikkat çeken ürünlerdir. İstediğiniz ölçülerde ve de kare ya da dikdörtgen şekilli ürünlere sahip olmanız son derece kolay. Günümüzün teknolojik imkânları çerçevesinde, size sadece bir telefon kadar uzağız. Kutu profil, esnmetal.com/kosebent-fiyatları ya da benzeri ürünleri sizin için özel olarak hazırlayabilir ve işinize değer katma sürecinizde size destek olabiliriz. Tecrübeli bir ekip ile çalışmanın meyvelerini topladığımız faaliyetlerimiz, eminiz ki sizi de memnun edecektir. Üstelik mümkün olan en uygun fiyatlar ile… Kaliteyi, mümkün olan en cazip fiyatlar ile satın almanın keyfi ise tartışılamaz. Hemen harekete geçin ve kutu profilleri ya da benzeri demir çelik ürünlerini sipariş ederek işe başlayın. ESN Metal, kolayca iletişim kurabileceğiniz bir mesafede sizi bekliyor.

Scroll to Top