Lama demiri, son zamanlarda üretilen piyasanın en sağlam ve dayanıklı demirlerinden bir tanesidir, lama demir fiyatları hakkında bilgi sahibi olmak için yazımızı okumaya devam edin. Genel olarak çelik konstrüksiyonların ana taşıyıcı sistemlerinde kullanılır. Lama demir fiyatları için sitemizde bulunan tablolara göz atabilir ve en uygun ürüne kolayca karar verebilirsiniz.

Çelik konstrüksiyon yapılarında ve otomotiv yapılarında sıklıkla tercih edilen ürünün asıl amacı yapı desteklerini kuvvetli hale getirmektir. İki profil arasında ya da zemin ile tavan arasındaki bağı kuvvetlendiren lama demirleri genel olarak boy 6-12 m. Aralığında imal edilir. Ayrıca bu demirleri istediğiniz ebatlarda da isteyebilirsiniz.

lama demir fiyatları

Lama demir fiyatları 2019 yılında düşüş göstermiştir. Lama demir fiyatları konusunda güncel fiyatlara sitemizden ulaşabilirsiniz. Lama Demirleri, demir cevherinden üretilir. Fırından kalıplara çekilerek üretilen lama demirler güvenilir malzemelerden bir tanesidir. Başarımızın arkasında yılların deneyimi bulunuyor. Her imalat sürecimizde müşteri memnuniyeti odaklı çalışmalarımızı yürütüyoruz. Firmamız üretim alanındaki tecrübesini diğer demir çelik ürünlerinin de pazarlaması ve ticaretinde de kullanmaktadır.

lama demir kullanım alanları

Lama Demir

Lama demir, piyasada lama silme demir olarak da adlandırılan ve son dönemlerin en gözde demir çelik ürünlerinden biridir. Hatta demir ve çelik sektörünün son zamanlardaki en sağlam, en dayanıklı ve en kullanışlı ürünlerinden biri olarak tanımlanabilir. Nedir sorusunun bir cevabı olarak ise yapılarda ve özellikle de çelik konstrüksiyonlarda, kullanıldığı noktalarda bu parçanın ana taşıyıcı olarak yer aldığını söyleyebiliriz. Otomotiv yapıları gibi önemli yapılarda çokça yer verilen lama demirler, iki profil arasında ya da zemin ile tavan arasındaki bağlantıyı kuvvetlendirmektedir.

lama demir fiyatları

Bu görevi ile de binalar için oldukça önemli olduğunu gözler önüne seriyor. Üretim sürecinde ise normal şartlarda standart ebatlar baz alınıyor. Yani belli ölçülere göre üretim yapılıyor ve 6m ile 12m arasında değişen lama demir boyları ile karşılaşıyoruz. Ancak diğer taraftan bu noktada müşteri talebi en önemli noktadır. Müşteri talebi ile doğru orantılı olarak boylarını 20 metreye kara çıkarmak mümkün olmaktadır.

Lama demir ya da diğer bir ismi ile lama silme demir için daha fazla özelleştirici detayı ise konunun uzmanı olan temsilciler ile görüşebilirsiniz. Şimdi biz biraz daha lama demir ve benzeri özel ürünler ile ilgili merak edilenlere odaklanalım. Örneğin, sunduğu avantajlar…

Lama Demirin Avantajları

Lama demirin avantajları oldukça fazladır. Öncelikle üretim sürecinin bir sonucu olarak dayanıklılığından söz edebiliriz. Özellikle yapıların önemli bağlantılarında tercih ediliyor olması, ne kadar dayanıklı ve sağlam malzemeler olduklarını gözler önüne sermektedir. Diğer taraftan ölçülerinin çeşitliliği ve isteğe göre çeşitlendirilebiliyor olması önemli bir avantaj olarak karşımıza çıkmaktadır. Müşterinin ihtiyaç duyduğu ölçülere göre üretilebilmekte ve işinize pratiklik ile değer katmaktadır. Peki, lama demir kullanım alanları?

Kullanım Alanları

Lama demir fiyatları, ebat ve kalınlığa göre değişim gösterir. Az ve çok katlı bina ve işyerlerinin yapımında ile ve çelik konstrüksiyonların oluşturulmasında kullanılan bu sistemler ayrıca makine ve tarım aletlerinin yapımında da rol oynar. Lama demirler kullanıldığı alanda dayanıklılığı arttırır.  Lama demir üretimi konusunda Türkiye’nin birçok sektörüne başarılı hizmet vermeye devam ediyoruz.

Kaliteli üretimin kaliteli tedarikle başlar. Bunun bilinciyle kendimizi her geçen gün geliştirmeye devam ediyoruz. Ürün standartlarında kaliteyi ele alırız. İş modelleri ürün ve üretim teknolojileri hızlı bir şekilde değişim gösteriyor. Tüm iş uygulamalarında zaman faktörü en değerli ve belirleyici etken durumuna gelmeyi başarmıştır.

Bizde bu süreçlere yeni bir yorum katarak üreten siz değerli iş ortaklarımızın memnun kalmasını sağlıyoruz. Zamana hızlı bir şekilde ayak uydurmak için gelişmiş teknolojilerden yararlanıyoruz. Artık internet adresimiz üzerinden siz değerli müşterilerimize hizmet veriyoruz. Firmamıza özel hazırlanan altyapımız ile hız ve kaliteyi bir araya getirmeyi başardık. Firmamız tüm iş süreçlerini yeniden yapılandırmaya devam ediyor.

Sunduğumuz ürün ve hizmetlere ulaşmak günümüzde çok daha kolay hale geldi. Hemen en uygun lama demir fiyatlarını incelemek için sitemize giriş yapabilirsiniz.Ayrıca unutmamak gerekiyor ki, sadece lama demiri fiyatları değil, bununla birlikte dkp sac fiyatlarına esnmetal.com/dkp- sac- fiyatlari  buradan ulaşabilirsiniz.

Mutlaka Okumalısın !  Sac Fiyatları

lama demir ozellikleri

Lama Demiri Siparişinde ESN Metal

ESN Metal, sadece profesyoneller ile çalışır ve karşınıza alanında uzman bir ekip çıkarır. Dolayısıyla bir temsilci ile görüştüğünüzde hem lama demiri gibi talep ettiğiniz ürün ile ilgili net bir şekilde bilgi alabilirsiniz, hem de  karar verme sürecinizde destek alabilirsiniz. Dolayısıyla da demir ve çelik sektörünün en önemli isimlerinden biri olan ESN Metal’i tercih ettiğiniz için hiçbir zaman pişmanlık duymazsınız. Silme demiri ya da benzeri ürünler için zaman kaybetmeden siz de bir yetkili ile görüşebilirsiniz. Hemen şimdi arayıp bilgi almaya ne dersiniz?

Lama Profil Nedir?

Silme malzemelerden olan lama, demir çelik endüstrisinde sıkça kullanılmaktadır. Ayrıca paslanmaz çelik lama olarak da kullanılan lama demirler yassı formdadır ve sıcak haddelenir. Uzunluk eksenine dik bir kesiti bulunan bu demir türü dikdörtgen şeklindedir. Köşeleri de keskin olan çelik lamanın kullanım alanları her geçen gün artmaktadır. Bu kapsamda lama demir fiyatları bilgisi almak için ESN Metal firmamızı aramanız yeterli olacaktır.

Üretimini başarılı bir şekilde gerçekleştirdiğimiz lama demirleri farklı ebatlarda ve yüzeylerde sunulmaktadır. Küçük işlerin yanı sıra size karmaşık ve büyük gelen projelerde her zaman destek olurken lama demir taleplerinize anında yetişmeye devam ediyoruz. Bir hadde ürünü olarak bilinen lama demirlerin teknik özellikleri de oldukça kapsamlıdır. Zaten çelik lamaların kullanım alanlarını okuduktan sonra bu süreci nasıl değerlendirebileceğinizi de görebilirsiniz.

Sürekli gelişen ve büyümeyi hedefleyen ESN Metal, profesyonel ekibiyle en son teknolojilere uyum sağlamayı sürdürüyor. Bu nedenle lama demir fiyatları ya da diğer demir çelik ürünleriyle ilgili bilgi almak için lütfen iletişime geçiniz.

Çelik Lama Kullanım Alanları

Çelik yapılar başta olmak üzere bu yapılara destek olan elemanlarda tercih edilen çelik lama, yapıların desteklerini ciddi oranda güçlendirir. 2 profil arasındaki bağ veya tavanla zemin arasındaki bağın güçlendirilmesi için de tercih edildiği unutulmamalıdır. Otomotiv, makine imalatı ve gıda sektöründe kullanılan çelik lamalar iskeletlerde, mekanik taşıyıcı gövdelerde ve makine parçalarının gövde kısımlarında da tercih edilir. Genel olarak paslanmaların önüne geçen çelik lamalar günümüzün vazgeçilmez ürünleri olarak karşınıza çıkmaktadır.

Lama demirleri yassı demirler olarak da bilinir. Dekoratif amaçlı tercih edilen lama demirler daha çok toleransa gerek duyulmayan durumlarda kullanılmaktadır.

Malzemelerinin ebat ve boyutuna göre lama demir fiyatları değişmektedir. Her zaman uygun ölçülerde imalatı yapılabilen bu demirleri sipariş etmek ve daha detaylı bilgi almak için bizi aramanız yeterlidir.

ESN Metal olarak lama demir siparişlerinizi hızlıca tamamlayarak %100 zamanında teslimat garantisi sunmaya devam ediyoruz. Bununla beraber lama demiri tedariki yaparken daima yüksek kaliteli ürünlerin sizlere ulaştırılmasını sağlıyoruz. Tüm ürünlerimizde ekstra kalite kontrolü sağlayan ESN Metal daima müşteri odaklı yaklaşımla sektörde önde gelen firmalar arasında yerini almayı başarmıştır.

Lama Demir Kullanım Avantajları

Farklı sektörlerde kullanılan ve içi boş olan metallerin paslanma ve çürüme süresi çok kısadır. Haliyle yeteri kadar dayanaklık sağlamazlar. Oysa lama demir kullanıldığı zaman paslanma ve çürüme gibi durumlar ortadan kalkacaktır. Paslanmaz lama demirleri uzun süreli kullanıma uygun olduğu için her zaman dayanıklı bir yapıda üretimi sağlanır.

Hava şartları bakımından da lama demirler rahatlıkla kullanılabilir. Sıcak veya aşırı soğuk havalarda bozulma gerçekleşmeyen bu ürünlerde yapılan işin kaliteli sonuçlanması da sağlanır. Çünkü uygulanacağı yerde ekstra bir sağlamlık sunar. Kullanılacağı alanda bozulma, eskime, arıza ve paslanmaları da önlediği için mutlaka tercih edilmesi gerekir.

Günümüzde alaşımı az olan çeliklerin paslandığı bilinir. Bu yüzden olumsuz süreçleri engellemek için bazı ürünlerin kullanılması gerekecektir. Talep edilen sonuca ulaşmak adına lama demirlerin tercih edilmesi önemlidir. İçeriğindeki elementler sayesinde yapışkan ve yoğun bir oksit tabakaya sahip olan bu demirler, paslanmayı engeller. Çelik lamalar zaten paslanmama özelliğiyle tanındığı için pek çok sektörde kullanımı devam etmektedir. ESN Metal olarak en uygun lama demir fiyatları konusunda siz değerli müşterilerimize hizmet vermeye devam ediyoruz.

Lama Demir ile Silme Demir Arasındaki Farklar Nelerdir?

Günümüzdeki pek çok kişi silme demir ile lama demiri birbirinden ayırmakta zorlanır. Her iki demir türü aslında benzer olmakla beraber birtakım özellikleriyle birbirinden ayrılmaktadır. Silme demir, en son teknolojilerle üretilen ürünler olmakla beraber dayanıklı ve kendine özel bir kalınlığı bulunan demir türüdür. Ebat seçimleri ve ağırlık ölçüleri bakımından lama demir gibi çelik konstrüksiyonlarının temel taşı olarak kullanılır. Ayrıca lama demiriyle aynı sertifikada üretimi yapılır ve bir arada kullanım gerçekleştirilebilir.

Mutlaka Okumalısın !  Demir Profil Fiyatları

Lama demirlere bakıldığında ise sıcak ve soğuk çekme olarak ciddi bir dayanaklık esasına göre üretildiğini söyleyebiliriz. Üstelik son yılların en dayanıklı ve en sağlam ürün seçimlerinde artık lama demirin kullanıldığı unutulmamalıdır. Diğer demir türlerine göre hem fiyatları hem de kullanım alanı daha yoğun olan lama demir, dünya genelinde aynı standartlara sahiptir. ESN Metal lama demir fiyatları konusunda bilgi almak isteyen herkes için günün her saatinde çalışmalarına devam etmektedir.

Lama demir ya da silme demir satın almadan önce ihtiyacınıza uygun seçimler yapmanız gerekir. Firmamız her zaman deneyim sahibi bir üretici olarak bu konudaki tüm taleplerinizi karşılamaktadır. Geniş satış ağımız ve ürün tedariki seçeneklerimizle demir çelik endüstrisinde her zaman öncü olmaya devam ediyoruz.

Lama Demir Özellikleri Detaylı Tablo

Lama demir fiyatları konusunda araştırma yapmadan önce firmamızdan destek alabileceğinizi unutmayın. Ayrıca lama demirleri anma adına göre genişlik, kalınlık ve ağırlığına göre farklı seçeneklerle tedarik edilmektedir. Aşağıdaki tabloda lama demirleriyle ilgili (mm) özelliklerini inceleyebilirsiniz.

ANMA ADI GENİŞLİK KALINLIK AĞIRLIK
(mm.) (mm.) (mm.) (Kg./Mt.)
12×6 12 6 0.565
60×8 60 8 3.768
70×8 70 8 4.396
80×8 80 8 5.024
20×10 20 10 1.570
25×10 25 10 1.962
30×10 30 10 2.355
35×10 35 10 2.747
40×10 40 10 3.140
50×10 50 10 3.925
60×10 60 10 4.710
70×10 70 10 5.495
80×10 80 10 6.280
100×10 100 10 7.850
120×10 120 10 9.420
120×12 120 12 11.304
50×16 50 16 6.280
50×20 50 20 7.850
60×20 60 20 9.420
80×20 80 20 12.560
100×20 100 20 15.700

Lama Demir Fiyat Tablosu

Lama demirleri fiyat tablosu ilk olarak ağırlıklarına göre sınıflandırılmaktadır. Aşağıdaki tabloda kalınlık ve uzunluk tablosunu kontrol edebilirsiniz.

Kalınlık Pesin (TL) Kart 30 gün 60 gün 90 gün
10 – 16 mm 8,14 8,30 8,55 8,80 9,06
20 – 30 mm Düz 8,10 8,26 8,50 8,75 9,02
10 mm İzli

Silme demiri fiyatları tablosu;

Kalınlık Pesin (TL) Kart 30 gün 60 gün 90 gün
12 – 16*3 12*6 mm 8,14 8,30 8,55 8,80 9,06
3 – 5 mm Düz 8,10 8,26 8,50 8,75 9,02
3 – 5 mm İzli

Son olarak TE demiri fiyatları tablosu;

Kalınlık Pesin (TL) Kart 30 gün 60 gün 90 gün
25 mm
30 – 50 mm

Lama demir fiyatları güncel bilgilerine ulaşmak için ESN Metal ile görüşme yapmanız uygun olacaktır. Her zaman uygun fiyat avantajı sunarken demir çelik sektöründe en çok tercih edilen firma olmanın mutluluğunu yaşamaya devam ediyoruz.

Lama Demir Hakkında Merak Edilen Sorular

Pek çok alanda başarılı bir şekilde kullanılan lama demirleri ESN Metal farkıyla her zaman uygun fiyatlarla sunulmaktadır. Öte yandan lama demir fiyatları hakkında araştırma yapan müşterilerimiz aslında bu demirle ilgili pek çok soruyu da merak ediyor. ESN Metal olarak lama demir hakkında sıkça sorulan soruları sizlerle paylaşıyoruz.

Soru: Lama demir en çok nerede tercih ediliyor?

Cevap: Lama demir tarım aletlerinin üretiminde önemli bir yere sahiptir. Ayrıca çok veya az katlı binaların yanı sıra iş yeri inşaatında da kullanılmaktadır.

Soru: Lama demir siparişi nereden verebilirim?

Cevap: Sitemizde yer alan lama demir fiyatları kontrol edildikten sonra firmamızla iletişime geçerek en kaliteli lama demirlerini sipariş edebilirsiniz.

Soru: Lama profil ne demek?

Cevap: Köşe kısımları keskin olan çelik lamalara lama profili adı verilir. Aslında yassı formda olan lama demirler genelde dikdörtgen şeklinde üretilir.

Soru: Lama demirler nasıl üretiliyor?

Cevap: Lama demir sıcak haddeleme yöntemiyle üretilmektedir. Köşeleri yapısı gereği keskindir ve kullanım alanları da günden güne artmaktadır.

Soru: Lama demirin kullanım avantajlarını sıralar mısınız?

Cevap: ESN Metal farkıyla üretilen lama demirler hava şartlarına son derece dayanıklıdır. Hem aşırı soğuklara hem de aşırı sıcaklara karşı tercih edilen bu demirler kullanıldığı alana ekstra sağlamlık katmaktadır.

Sonuç olarak her zaman kaliteli ve en uygun fiyatlı lama demir siparişi vermek için bizimle iletişime geçmeniz yeterlidir.

Scroll to Top