ESN Metal olarak düzgün ve kusursuz yüzeylerin elde edilmesini sağlıyoruz. Profil kesim işlemlerine öncelikle hammaddeyi hazırlayarak başlıyoruz.

Kesim için kullandığımız hammaddeler, demi ve çelik ürünlerinden oluşuyor.

Son teknoloji CNC ve kesim makinelerine sahibiz.

Profil Kesim İşlemlerini Nasıl Gerçekleştiriyoruz?

Öncelikle kesilecek parçaları boylarına göre sınıflandırıyoruz. Hassas bir kesim işlemini gerçekleştirebilmek adına çelik yüzeyinde herhangi bir pürüz olmaması gerekiyor. Yani yaptığımız ikinci işlem temizlik oluyor.

Basınçlı hava makineleri ya da asit gibi bazı kimyasalları kullanarak temizlik işlemini gerçekleştiriyoruz.

Temizlik işlemi tamamlandıktan sonra malzemeleri CNC makinesinin üzerine yani tablaya yerleştiriyoruz.

CNC makinesine komut veren ve aynı zamanda bu makine ile çalışan bilgisayarlar yardımıyla, yapılacak olan kesim işlemini tasarlıyoruz.

Tasarım işlemi genelde müşterinin istekleri doğrultusunda gerçekleştiriliyor. Müşteri bizlere nasıl bir kesim türü istediğini söylüyor. Aynı zamanda kesim işlemine ait ölçüleri veriyor.

Yazılım yardımıyla yaptığımız tasarım işlemi tamamlandıktan sonra, kesim işlemini başlatıyoruz.

Profil kesim işlemi tamamlandığında malzemeyi müşteriye teslim etmek üzere hazırlıyoruz.

Profil Kesim Türlerimiz

Profil lazer kesim makinası kullanarak iki şekilde kesim işlemi gerçekleştiriyoruz. Oksi ve plazma profil kesim…

Oksi Profil Kesim İşlemi

Bu yöntem genellikle kutu profil lazer kesim işlemlerinde tercih ediliyor. Çelik plaka ya da sac kesiminde iki boyutlu kesim işlemi gerektiği zaman bu yöntemi kullanıyoruz.

Belirli derecelerde gerçekleşen sıcaklıklarda kesim işlemini başlatırız. 300 milimetre kalınlıktaki cisimleri bu yöntemle rahat bir şekilde kesebiliriz. Daha doğrusu bu kalınlıklarda sıcaklığın sorun olmadığı durumlarda bu yöntemi tercih ederiz.

Plazma Profil Kesim İşlemi

Plazma maddenin dördüncü halidir. Bir maddeye yeterli miktarda ısı verirseniz, plazma haline dönüşür. Plazma haline geldikten sonra madde artık daha fazla enerjiye sahiptir.

Mutlaka Okumalısın !  Rulo Dilme Kesim

Farklı metal sınıflarına göre plazma işlemini gerçekleştiririz. CNC makinesinde bazı gazları da kullanarak, plazma ısının oluşmasını sağlarız. Açığa çıkan enerji ve ısı miktarı, çelik ve demir gibi metal yüzeylerde yüksek derece tahribata neden olur.

Ancak bu tahribat kesim yapılacak bölgededir ve kusursuz denebilecek kadar kesindir.

Elektrikle yüklenen basınçlı gazlar kullandığımız için sorunsuz ve kusursuz bir kesim işlemi gerçekleştirmiş oluruz.

Profil Kesim Fiyatlarımız

Yaptığımız profil lazer kesim işleminin türüne ve uzunluğuna göre fiyat belirliyoruz.

Eğer profil kesim işlemi detaylıysa ve uzun sürüyorsa daha fazla fiyat veriyoruz. Yani birim zamanda gerçekleştirdiğimiz iş fiyatı belirliyor.

Profil kesim fiyatları ayrıca mesafeye göre de farklılık gösteriyor. Hazırladığımız ürünleri teslim edeceğimiz mesafe uzaksa, nakliye bedellerini de hesaplıyoruz. Nakliye araçlarının türü de fiyata etki eden unsurlar arasında yer alıyor.

Profil kesim fiyatları hakkında daha fazla bilgi alabilmek için esnmetal.com/iletisim sayfasında iletişim bölümünü ziyaret edebilir, uzmanlarımızla görüşebilirsiniz.

Scroll to Top