İnşaatlarda, yapı kalitesini artırabilmek için demir çeşitleri kullanılmaktadır. Nervürlü inşaat demiri, demir çubuklar üzerine burularak şekil oluşturularak üretilmektedir. Firmamız, inşaatlarda, demir çubukların betondan sıyrılmasını önlemek için bu ürünleri kullanıyor. Demir üretiminde kullanılan, sıcak ve soğuk işlemler, demir kalitesini etkilemektedir.

nervürlü inşaat demiri fiyatları

Firmamız, tüm müşterilerinin taleplerine göre kaliteli ürünleri sunmaya çalışıyor. Demir ürünleri, beton içerisinde, iskelet görevi yaptığı için binaların dayanım merkezini sağlıyor. İnşaat betonları içerisinde kullanılan, çelik çubuklar üzerine nervür denilen, desenler ve çıkıntılar oluşturularak, yüzey direncinin artması sağlanıyor.

Yakın zamana kadar dünyanın birçok yerinde, nervür özelliği bulunmayan, düz çelik çubuklar kullanılmaktaydı. Ancak son yıllarda, nervür özelliği olan demir çubuklar kullanılarak binalarda dayanıklılık artırılmaya çalışılıyor.

Nervürlü İnşaat Demiri Ne Demek?

İnşaat demiri ürünleri, inşaatların olmazsa olmaz ürünleridir. Firmamız, inşaatlarda kaliteyi artırabilmek için farklı ölçülerde nervürlü inşaat demiri temini ve kullanımı yapıyor. Nervürlü demir, yüzeyinde soğuk burularak çentik ve çıkıntı desenleri oluşturularak üretiliyor. Firmamız, standartlara uygun olarak, demir çubukları, 12 metre uzunluğunda üretilmiş olarak müşterilerine sunuyor.

Nervürlü demir yapısında, karbon ve mangan oranları artırılarak kullanılıyor. Karbon oranı arttıkça dayanıklılık durumu artmaktadır. Ancak inşaat demirlerinde kalitenin yakalanabilmesi için karbon oranının %25 oranı altında olması istenmektedir. Nervür sayesinde, demir çubuklar, beton ile bir bütün olarak hareket etmeleri sağlanıyor. Firmamız, inşaatlarda kaliteye önem veriyor ve nervür özelliğine sahip demirlerin kullanılmasını sağlıyor.

inşaat demiri nedir

8’lik İnşaat Demiri Kaç Kilo?

Firmamız ürünleri arasına yer alan inşaat demirleri farklı çap ve özelliklerde yer alıyor.

Nervürlü inşaat demiri ürünlerimiz;

  1. 8 mm
  2. 10 mm
  3. 12 mm
  4. 14 mm
  5. 16 mm
  6. 18 mm

Şeklinde 2’şer mm artışla 8 mm ile 40 mm çapındadır. 8 mm demir çubukları, birim ağırlığı 0,395 mt/kg olarak üretiliyor. 12 mt boyunda üretilen 8 mm çapındaki nervür demiri toplamda, 4.750 kg standardına göre üretilir. İnşaatlarda kullanılacak olan demir çubukların, uzunluğu ve ağırlığı bu verilere göre hesaplanmaktadır. İnşaat projelerinde, inşaatın hangi bölümünde hangi çaptaki demirden ne kadar kullanılacağı belirlenmektedir. Firmamız, gelen taleplere göre firmalara, tüm çaplarda istenilen kadar demir temini yapıyor.

10’luk İnşaat Demiri Kaç Kilo?

İnşaatlarda en çok kullanılan nervürlü inşaat demiri çeşitlerinden birisi 10 mm çapında olan çeşitleridir. Firmamız ürünleri arasına yer alan 10 mm çapındaki nervür demirlerinin ağırlıkları, 0.888 mt/kg’dır. 12 metre standardına göre üretilen demir çubukların ağırlığı ise 10.657 kg olarak üretiliyor. Nervürlü demirler, tüm inşaat işlerinde kullanılırken, daha çok prefabrik beton yapılarda tercih ediliyor.

Kullanım amaçları ve kullanım yerleri çok farklıdır. İnşaat sektörünün her aşamasında, nervürlü demirlerin kullanılması mümkündür. Nervürlü demirlerin çapı 8 ile 40 mm arasında değişmektedir. inşaat sektöründe en çok kullanılanı olarak 10 mm çapında olanlara talep daha fazladır. Firmamız, demir çaplarına göre inşaat demirlerinin fiyatlarını ayrı ayrı belirliyor.

8’lik Demir Metre Kaç Kg?

Nervürlü inşaat demiri çubukları üretilirken, belirlenen uluslararası standartlara göre üretiliyor. 8 mm çapında olan bir nervürlü demirin 1 metre uzunluğunun ağırlığı, 0,395 kg ağırlığında olacak şekilde üretiliyor. 12 metre uzunluğunda üretim yapıldığı için her bir çubuğun toplan ağırlığı 4,750 kg olarak standart bir şekilde üretiliyor.

Bu standardın belirlenmesi, inşaatlarda, beton ve demir ağırlığının hesaplanmasını, binaların daha sağlam yapılması için gerekli hesaplamaların yapılmasını kolaylaştırıyor. Firmamız, tüm hesaplamaların doğru yapılabilmesi için standart olarak belirlenen ölçülere göre hesaplamaların yapılmasını sağlıyor.

İnşaat Demiri Kg

Firmamız, tecrübeli ekipleri ile tüm müşterilerine en doğru cevapları vermeye çalışıyor. Nervürlü inşaat demiri hakkında bilgi almak isteyenleri, kullanılacak olan demir çapına ve miktarına göre bilgilendirme yapıyor. İnşaat demiri kg ölçüleri, çaplarına ve uzunluklarına göre hesaplanmaktadır. Belirlenen ölçüler, inşaat demirlerinin fiyatlarının değişken olmasını sağlayacaktır.

Nervürlü demirlerin üretim kalitesi, ürünlerin fiyatını etkileyen en önemli hususlardan birisidir. Yapılacak olan inşaat çalışmalarında, düz demir ya da nervürlü demir kullanılması konusunda, firmamız gerekli bilgilendirmeleri yapıyor. Firmamızdan, inşaat demiri türlerine göre fiyat teklifleri alabiliyorsunuz. Fiyat tekliflerimizi sizlere kg hesabı üzerinden veriyoruz. Alacağınız demirin çap ve miktarını bildirerek en uygun fiyat tekliflerimizi alabilirsiniz.

inşaat demiri kullanım alanları

1 m3 Betona Ne Kadar Demir Gider?

İnşaatların sağlam ve sağlıklı olması için metre küp bölümüne ne kadar demir kullanılacağı hesaplanmalı ve bu hesaplamalara göre kullanılması önemlidir. 1 m3 betona kullanılacak olan nervürlü inşaat demiri ortalama, 80 kg ile 120 kg arasında kullanılması gerekiyor.

İnşaatlarda kullanılan demirlerin ağırlık özellikleri şöyledir.

  1. 8’lik demir 12 m boy/5kg
  2. 10’luk demir 12 m boy/7.5kg
  3. 12’lik demir 12 boy/ 11 kg
  4. 14’lük demir 12 m boy / 15 kg

Bu şekilde tüm çaplar için boy 12 metredir ve ağırlıkları çapa göre değişmektedir. İnşaatlarda kullanılacak olan demirler, metre küpe alan için hangi çaptan ne kadar kullanılacağı, yapı sağlamlığı açısından hesaplanmalıdır.

İnşaat Demiri Fiyatları

Ülkemiz ekonomisinde, inşaat sektörünün büyük bir yeri vardır. Yapılan inşaatlarda fiyatlar belirlenirken, hesaplamalar içerisinde inşaat demiri fiyatları da bulunmaktadır. Nervürlü inşaat demiri üzeri desenli olarak üretildiği için yapılan işlem sayısı fazladır.

Ayrıca bu demirlerin inşaatlarda daha güvenli olarak kullanıldığı için fiyat seçenekleri farklı olabilmektedir. Firmamız, nervürlü demirler için fiyat tekliflerini ton üzerinden belirlemekte ve tekliflerini bu şekilde müşterilerine iletmektedir.

İnşaat demiri fiyatları her yıl güncellenmekte ve döviz kuruna göre belirlenmektedir. Firmamız, inşaat demiri fiyatlarını, düz demir, nervürlü demir, çelik hasır şeklinde güncelleme yaparak, en uygun fiyatlardan sunuyor.

inşaat demiri fiyat

Nervürlü İnşaat Demiri Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Nervürlü inşaat demiri konusunda müşterilerimizin merak ettiği birçok detay bulunuyor. Talep edenler bizi doğrudan arayarak bilgi sahibi olabilir. Ya da yazımızın devamında soru – cevap olarak paylaştığımız bilgilere göz atabilirsiniz

Soru: Nervürlü inşaat demiri fiyatları ne kadar?

Cevap: Fiyatlar demirin türüne ve ağırlığına göre değişmektedir. Güncel bilgiler için ESN Metal ile irtibat kurabilirsiniz.

Soru: 8’lik demirin metresi kaç kilogramdır?

Cevap: 8 mm çapında sipariş edilecek nervürlü demirin 1 metre uzunluğunun ağırlığı 0,395 kilogramdır. Genelde 12 metrelik üretimler gerçekleştiği için toplam ağırlık miktarı 4,750 kilogram olarak sunulur.

Soru: 10’luk demirin ağırlığı ne kadar?

Cevap: 10 mm çapında kullanılacak bir demirin ağırlığı 0,888 mt/kg şeklindedir.

Soru: 12 metrelik demir çubukların ağırlığı ne kadar?

Cevap: Bu standarda göre üretilen demir çubukların ağırlığı ortalama 10,657 kilogramdır.

Soru: Nervürlü inşaat demiri en çok hangi sektörde kullanılır?

Cevap: Aslında bu demirler tüm inşaatlarda kullanılır. Fakat prefabrik beton yapılarda çok daha kapsamlı bir şekilde tercih edilir.

Soru: Nervürlü inşaat demiri nasıl üretiliyor?

Cevap: Bu demirler yüzeyinde soğuk burularak çıkıntı ve çentikler oluşturulduktan sonra üretilmektedir.

Soru: 14’lük demirin ağırlığı ne kadar olur?

Cevap: 14’lük demirin ağırlığı 12 metrelik boy için 15 kilogramdır.

Nervürlü Demir Fiyat Tablosu

Nervürlü demir fiyatları ile ilgili güncel demir listesi aşağıdaki gibidir. Demir fiyatları ayrıca günlük olarak değişmektedir. Bu yüzden detaylı bilgilere ulaşmak için firmamızı aramanızı tavsiye ediyoruz.

Demir Çapı kg/m. kg/12m. 2 Tonluk Bağdaki Demir Sayısı
8 mm 0.395 4750 421 adet
10 mm 0.617 7404 270 adet
12 mm 0.888 10656 187 adet
14 mm 1208 14496 138 adet
16 mm 1578 18936 105 adet
18 mm 1998 23976 83 adet
20 mm 2466 29592 67 adet
22 mm 2984 35808 56 adet
24 mm 3551 42612 47 adet
26 mm 4168 50016 40 adet
28 mm 4834 58008 34 adet
30 mm 5549 66588 30 adet
32 mm 6313 75756 26 adet
36 mm 7990 95880 20 adet
40 mm 9865 118380 17 adet

İnşaat demiri dışında trapez saclar, galvaniz saclar ve boru fiyatları için ziyaret edebilirsiniz.

Scroll to Top