Özellikle yapı malzemeleri kategorisinde yaygın kullanıma sahip olan profiller, farklı işlevsel özellikleri ve profil fiyatları ile öne çıkarlar. Yenilikçi yapı teknolojileri ile üretilen çelik profiller, paslanmaz boruların preslenmesi ve işlenmesi ile elde edilir. Kare ya da dikdörtgen gibi farklı formlarda üretilen profiller, çeşitli kullanım ihtiyaçlarına yanıt verirler. Bunun yanı sıra bünyelerinde farklı kimyasal bileşimleri ve yapı malzemelerini barındıran çelik profiller; dekorasyondan sanayi amaçlı faaliyetlere, gıda üretim tesitlerinden otomobil fabrikalarına kadar oldukça geniş alanda kullanılır.

profil fiyatları

Bu doğrultuda üretimi yapılan malzemelerin fiyatları konusunda da farklı uygulamalar öne çıkar. Özellikle kalite üzerinde oldukça belirleyici bir etken olan profil fiyatları kapsamında demirin ölçütleri, kalınlıkları ve alaşımları gibi etkenlere dikkat edilir.

Çelik Profil Fiyatları Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Çelik paslanmaz profil fiyatları belirlenirken birçok değişken dikkate alınır. Çok yönlü kullanım alanına sahip olan profiller aynı şekilde farklı kimyasal bileşim ve boyutlarda üretilir. Bu bağlamda profil fiyatları, ürünlerin boyutları ve bileşimleri gibi çeşitli etkenlere göre değerlendirilir. Özellikle 40 x 40 profil fiyatları demirin ölçüleri ve kalınlıkları gibi etkenlere göre belirlenir. Profil kalınlığı arttıkça genel olarak profil fiyatı da yükselir. Farklı profil modelleri arasından en yaygın kullanıma sahip olan 40 40 profil fiyat kapsamında değişimin en yüksek olduğu ürün gruplarından biridir. Aynı şekilde paslanmaz çelik profiller arasında 40 x 60 profiller de farklı fiyat aralıklarında bulunabilir. Profillerin kalınlıkları, alaşımları fiyatlar üzerinde en çok etki eden kriterler arasında yer almaktadır.

Mutlaka Okumalısın !  Çelik Hasır Fiyatları

40x60 boyalı profil fiyatları

Profil Ölçütleri Fiyatları Ne Derece Etkiliyor?

Yapı malzemeleri arasında kendine yaygın bir kullanım alanı bulan paslanmaz profil modelleri, çok yönlü kullanım alanına sahip teknik ürünlerdir. Ağır sanayi, otomobil endüstrisi, yapı endüstrisi gibi farklı alanlarda kullanıma sahip olan çelik profil ölçütleri de fiyatlar üzerinde yoğun etkiye sahiptir. Ölçütlerin fiyatlar üzerindeki etkisini şu şekilde detaylandırmak mümkün:

40 x 40 Profil Fiyatlar

40 x 40 fiyatı, ürün özelliklerine göre farklı değer aralıklarında yer almakla birlikte, kullanılan demirin kalınlığına göre de artış gösterebilmektedir. Bu doğrultuda tercih edilecek olan demirin fiyatını belirlerken ürünün kalınlığı gibi değişkenlere de dikkat etmeniz yardımcı olacaktır.

40 x 60 Profil Fiyatlar

40 x 60 profil fiyatları kapsamında özellikle ürünün uzunluğu ve demirin kalınlığı gibi etkenler önem kazanır. 40×40’a göre daha yüksek fiyat aralıklarında yer alan 40×60 fiyatlar kullanılan alaşım değerlerine de farklılık gösterebilmektedir.

30 x 30 Profil Fiyatlar

30 x 30 Profil fiyatları kapsamında da diğer ürünlerde olduğu gibi demirin türü ve alaşımı gibi değişkenler fiyatı etkiler. Demirin kalınlığı fiyat üzerinde doğrudan etkiye sahiptir. Bunun yanı sıra 30×30 profil fiyatları 40×40 profil gibi ölçütlerden daha düşük aralıklarda yer almaktadır.

Çelik Profil Fiyatlar

Çelik profiller, gelişmiş ürün seçenekleri olduğundan kapsamlı endüstriyel ihtiyaçlara da yanıt verirler. Üst düzey korozyon dayanımına sahip olan bu ürünler, manyetik olmama ve mıknatıs sistemlerine karşı üst düzey direnç sergilerler. Bu özellikleri sayesinde endüstriyel üretim süreçlerinde kullanıcılarına büyük kolaylıklar sağladığı bilinmektedir. Yukarıda üzerinde durulan bilgiler ışığında çelik profil fiyatlar da demir kalınlığına ya da demirin alaşımına göre farklı aralıklarda değerlendirilebilmektedir.

paslanmaz çelik profil fiyatları

Profil Fiyatları Kapsamında Ürün Kalitesi Belirleyici Bir Etken mi?

Profil fiyatlar başlığında ürün kalitesi en önemli belirleyici etken olmasının yanı sıra başka önemli kriterler de yer almaktadır. Fakat öncelikli olarak tercih edilecek olan çelik profilin yüzey kalitesi ve işlevsel kullanımı, doğrudan fiyat üzerinden belirlenir. Gelişmiş kullanım amacına sahip olan endüstriyel firmalar, bu doğrultuda piyasadaki nitelikli malları almak durumundadır. Endüstriyel yapı endüstrisinde çelik profillerin fiyatları da kalite üzerindeki en önemli rekabet unsuru olduğundan, firmaların düşük fiyatlı ürünlerden sakınmaları iş süreçlerinin işlevselliği açısından yararlı olacaktır. Tüm bunların yanı sıra fiyatlar kaliteyle birlikte ürünün işlevsel kullanımını, paslanmaz olmasını, kaynak edilebilir olması gibi özellikler üzerinde de belirleyicidir. Ucuz fiyatlı mallar, özellikle üretim verimliliğini hedefleyen firmalar için riskli olmakla birlikte işlevsel kullanım ihtiyaçlarının karşılanabilmesi adına profil fiyatlarını hassas bir şekilde değerlendirmek yararlı olacaktır.

Mutlaka Okumalısın !  Lama Demir Fiyatları

Hem kaliteli, hem uygun fiyatlı, hem de sizi yormayacak ve işinize değer katmak için gayret edecek profesyonel bir ekip söz konusu. ESN Metal ile görüşmek için daha ne bekliyorsunuz? Ayrıca yine boyalı profil , esnmetal.com/kosebent-fiyatlari , maden direği gibi daha nice farklı ürünede buradan ulaşabilirsiniz.

Scroll to Top