ST52, genel yapı çelikleri grubunda değerlendirilen bir malzemedir. Demir ve çelik grubu ürünleri arasında, özellikleri ile farklılaşan önemli bir malzemedir. Geniş bir kullanım alanına da sahip olan ST52 nedir, ne değildir, özellikleri nelerdir ve adı nereden gelir hızlıca bir göz atalım. Adını alan üründe “ST” %2 oranında karbon içerdiğini ifade eder. %2 oranında karbon içeren, genel yapısal özellikli karbon çeliği adı verilen ürün ortaya çıkmaktadır. “52” ise en az 52 kg/mm çekme dayanımına sahip olan çelik malzeme anlamına gelmektedir. Çelik konstrüksiyonlarda sıklıkla kullanılan değişken ve de sabit gerilmelere maruz kalan çelik yapılarda kullanılması da son derece uygundur ve başarılı sonuçlar ortaya çıkarır.

st52 çelik fiyatı

Levhalar halinde sunulan ve karşımıza böyle bir biçim ile çıkan malzemenin, ebatları, kalınlığı ve ağırlığı önemli değerlerdir. Bunun öncesinde ise nerelerde kullanıldığından söz etmekte fayda var. Oldukça merak edilen, farklı kullanım alanları ile de dikkat çeker, bahsettiğimiz üzere başta çelik konstrüksiyon yapılarda, yani inşaat sektöründe kullanılmaktadır. Bunun yanı sıra otomotiv sanayi önemli bir kullanım alanını ifade eder. Yedek parça üretiminde de kullanılan bu özel malzemenin, çeşitli makinelerin üretiminde, parça ve aparatlarında, tarım araçlarında, iş makinelerinde ve çeşitli mühendislik ürünlerinde kullanıldığını görmekteyiz. Tüm bu kullanım alanları ile demir ve çelik sektörünün kıymetli bir parçası haline gelmiştir. Dolayısıyla ST52 levhadan söz ederken, fiyatlarını da atlamamak gerekir. ST52 fiyatı merak edilenler arasında da ön sıralarda yer alır.

ST52 Fiyatı Nedir?

ST52 fiyatı nedir sorusuna net bir şekilde cevap verebilmek için, öncelikle ihtiyaç duyulan ürün özelliklerini bilmek gerekir. Bunlar levha kalınlığı, parça ebatları ve malzeme ağırlığı gibi çeşitlendirilebilir. Demir ve çelik sektöründe genel olarak bu tür değerler fiyatları belirleyen temel unsurlardır. Dolayısıyla ST52 fiyat bilgisi için öncelikle bu tür detayları netleştirmelisiniz. Sonrasında ise alım miktarına da bağlı olarak fiyat teklifi alabilirsiniz. fiyat teklifi almak istiyor, bu tür bir malzemeye ihtiyaç duyuyorsanız ise zaman kaybetmeden işin uzmanına danışmalısınız. ESN Metal, son derece tecrübeli ve profesyonel bir kadro ile karşınıza çıkmakta ve ST52 levha ya da benzeri ürünlere ihtiyaç duyanlar için kusursuz bir çalışma prensibi ile hizmet sunmaktadır. Yani ESN Metal, demir ve çelik sektöründe aradığınız her ürün için en doğru adres olabilir. ST52 fiyatını öğrenmeniz ya da benzeri herhangi bir malzeme ile ilgili detaylı bilgi almanız için ESN Metal temsilcileri ile iletişime geçmeniz yeterli olacaktır.

Mutlaka Okumalısın !  Paslanmaz Çelik

ESN Metal ST52 Siparişi

Öncelikle ihtiyaç duyduğunuz malzemelerden söz edebilir ve işinize değer katacak, daha verimli sonuçlar sunacak alternatifler hakkında bilgi alabilirsiniz. Sonrasında ise hem malzemenin ebatları ya da ağırlığı gibi bilgileri belirlemeniz, hem de alım miktarını tespit etmeniz gerekecek. Son olarak ise ESN Metal temsilcilerinden alacağınız destek ile sunulan ST52 fiyat teklifi ile birlikte siparişinizi verebilirsiniz. Kalite, güven ve ürün çeşitliliği gibi önemli kavramlara ulaşmak için farklı yerde zaman kaybetmeyin. Tüm bunları bir arada bulacağınız en doğru adrestesiniz. Demir ve çelik sektöründe aradığınız samimi iletişime ve kusursuz hizmet ESN Metal ile artık şirketinize değer katmak üzere parmaklarınızın ucunda. Üstelik burada oluklu sac, lama demir, esnmetal.com/transmisyon-celigi, köşebent ve daha pek çok farklı ürün ve ürün grubuna ulaşabileceksiniz. Dolayısıyla hemen iletişime geçerek firma temsilcilerinden fiyat teklifi alabilir, kıymetli zamanınızı boşa harcamadan da siparişinizi verebilirsiniz.

Scroll to Top