İnsanların belli zamanlarda söz konusu olan bazı ihtiyaçları olabilir. Söz konusu olan bu ihtiyaçlarını karşılamak için de belli başlı malzemelere ihtiyaç duyabilirler. İhtiyaç duydukları bu malzemeler ile söz konusu olan ihtiyaçlarını karşılamaya çalışırlar. Yine bununla birlikte de sadece şahsi ihtiyaçları değil aynı zamanda da kurumsal olarak da bazı ihtiyaçları olabilir.Sementasyon Çelikleri;

Günümüzde oldukça geniş bir kullanım alanına sahip olan yine bu konuda en çok tercih edilen ürünler arasında yer alıyor. Biz de firma olarak bu konudaki ihtiyaçları karşılamak adına üretimler ve bununla beraber de satışlar yapıyoruz. Eğer sizin de sementasyon çelikleri ile ilgili olarak belli başlı ihtiyaçlarınız var ise söz konusu olan bu hizmeti firmamızdan rahatlıkla alabilirsiniz.

sementasyon çelikleri fiyatı

Sementasyon Çeliği Nedir?

İnsanların sürekli duydukları ve günümüzde de oldukça geniş bir kullanım alanına sahip olan bu çelikleri üretirken firmaların ve kurumların ihtiyaçlarına göre üretim yapmaya özen gösteriyoruz. Bununla beraber de üretilen bu çeliklerin belli başlı özellikler vardır. Bu özellikler sementasyon çeliği dendiğinde bir farkındalık yaratabilen özellikler olarak karşımıza çıkıyor. Söz konusu olan bu çeliğin temelde iki farklı özelliği vardır.

Bu özellikler sementasyon çeliği ile ilgili olarak bütün farklıkları ortaya koyar niteliktedir. Sizin de firma olarak veya kurumsal olarak söz konusu olan bu ürüne ihtiyacınız var ise firmamızın sunduğu hizmetlerden yararlanarak bu ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Sementasyon çeliğinin çekirdeği oldukça esnek ve yumuşak iken dış yüzeyi ise oldukça serttir. Bu nedenle de oldukça dayanıklıdır. Özellikle bu nedenden dolayı sementasyon çeliği sık sık tercih edilir.

Sementasyon Çelikleri Kullanım Alanları

Çeliğin günümüzde birçok farklı kullanım alanı vardır. Söz konusu olan bu kullanım alanlarında da en iyi şekilde kullanılıp verim alınmaya çalışılıyor. Bununla beraber en çok kullanıldığı alanlardan birisi hiç şüphesiz inşaat sektörüdür. Demirin kullanıldığı birçok yerde aynı zamanda da çeliğin kullanıldığını görebilirsiniz.

Mutlaka Okumalısın !  St52 Köşebent (Güç ve Sağlamlık) : ESN Metal Kalitesiyle Tanışın

Dolayısıyla da özellikle sementasyon çelikleri sık sık kullanılıyor. Yine bununla beraber özel bir alaşım ve çelik türü olduğu içinde özel ürünlerin üretilmesi konusunda sık sık kullanılabilir. Kurumların bu konudaki ihtiyaçlarını karşılamaya çalışan firmamız da bu konudaki temel ihtiyaçları karşılamaya çalışıyor. Siz de ihtiyaçlarınızı çok rahat bir şekilde firmamızdan karşılayabilirsiniz.

Sementasyon Çeliği Fiyatları

Söz konusu olan üretimlerde farklı üretimlerin getirmiş olduğu belli başlı maliyetler olabilir. Dolayısıyla da bu sementasyon çelikleri üretimlerindeki özellikler dolayısıyla fiyat olarak diğer çelik fiyatlarından farklı olabilir.

Söz konusu olan bu farklılığı sadece çeliğin kullanıldığı yer ve bunun yanında kullanılan malzemeler belirleyecektir. Söz konusu olan bu çeliğin de fiyatları normla çelik fiyatlarına göre biraz yüksektir. Yine bunun nedeni de üretimi esnasında kullanılan malzemeler ve bunun yanında da kalitesidir.

Ürünün en önemli özelliği ve insanlar tarafından sık sık tercih edilmesinin en büyük nedenlerinden birisi olan kalite insanların söz konusu olan bu ürünü daha fazla tercih etmesine neden oluyor. Yapmanız gereken yapıda veya eşyada kullanmanız gereken çelik türünün bu olması halinde firmamızın sunduğu bu hizmetlerden siz de yararlanabilirsiniz.

Sementasyon Çeliklerinin Isıl İşlem Koşulları

Ürünlerin üretimlerinden gelen belli başlı özellikleri olabilir. Söz konusu olan bu özelliklerde yine üretilen ürüne bir kimlik kazandırabilir. İşte söz konusu olan bu çelik üretiminde de farklı koşulların oluşması beklenebilir. Buna da ısıl işlem koşulları denir. Çünkü üretilen bu ürünlerin en büyük özelliği iki farklı yapıya sahip olmasıdır. Bu da ürünün üretilirken belli başlı aşamalardan geçtiğini gösterir. İşte üretimi esnasında var olması gereken ve sahip olunması gereken özellikler ısıl değerler olarak adlandırılabilir.

Kimyasal Bileşim

Bazı ürünlerin üretimi tamamen insan eli ile yani yapay yapıldığı için farklı aşamalardan geçmesi gayet doğaldır. Söz konusu olan bu aşamalar kimi zaman normal geçirilmesi gereken işlemler iken kimi zaman ise belli başlı özelliklere sahip olan kimyasal işlemlerdir. İşte söz konusu olan bu kimyasal işlemleri geçiren bu ürünün bu özelliklere sahip olmasının en büyük nedeni de budur. Çünkü iki farklı özelliğe sahip olup ve bu özelliğinden dolayı da dayanıklılık gösteren bir üründür.

Mutlaka Okumalısın !  Otomat Çeliği

Ürünün temel özellikleri;

  • Dayanıklılık
  • Sert yüzey
  • Esneme kabiliyetine sahip olmak gibi belli başlı özelliklere sahiptir. Söz konusu olan bu özelliklerden dolayı da sık sık tercih edilir.

20mncr5

Çelik üretiminde farklı özelliklere sahip olan bu çeliğin sık sık tercih edilmesi ve kullanılması sahip olduğu bu kimlik ve farklılık yaratan özellikleridir.

Bunlar;

  • Düşük karbona sahip olmak
  • Değişken özellikli
  • Darbeye karşı dayanıklı yapısı, gibi özelliklere sahip olan bu sementasyon çelikleri bu nedenle de depreme dayanıklı üretilen ve yapılan binalarda da sık sık kullanılıyor.

Çünkü sahip olmuş olduğu esneme kabiliyeti ürünün sık sık tercih edilmesine yol açıyor. Bu da birçok çelik ürünü için sahip olunması imkansız olan özelliklerdir.

Çünkü söz konusu olan bu çeliğin üretilmesi için birçok farklı kimyasal işlem dahi yapılıyor.

Sementasyon Çeliklerinin Mekanik Özellikleri

Sementasyon çeliklerinin mekanik özelliği dendiğinde geçirmiş olduğu kimyasal işlemlerden ziyade sahip olmuş olduğu fiziksel özellikler akla gelir. Bu nedenle de birçok farklı kimyasal özelliğinin yanında çok farklı mekanik özelliklere sahip olduğu söylenemez. Çünkü sert bir dış cepheye sahip olan ürünün çekirdeği bunun aksine yumuşak ve esnektir.

7131 Malzeme Sertlik

Çelik üretimlerinin en büyük özelliği sahip oldukları sertliktir. İşte firma olarak üretimlerini yapmış olduğumuz bu ürün de aynı şekilde oldukça sert bir dış cepheye sahiptir. Ancak üretim amaçlarına hizmet etmek için esneklik payı bırakılmıştır. Bu da ürünün çok sert bir dış cepheye sahip olmasın karşın oldukça yumuşak bir çekirdek anlamına gelir.

Ayrıca sementasyon çeliği, maden direği ya da benzeri herhangi bir malzeme ile ilgili özel bir isteğiniz varsa da bunu görüşerek bilgi alabilir, ihtiyaçlarınıza uygun malzemelere ulaşabilirsiniz.

Scroll to Top