Fens teli, pek çok yerde karşımıza çıkan ve çit teli ya da panel çit yapımında kullanılan tel gibi tanımlamalar ile kulağımıza çalınan malzemedir. İki farklı türe sahip olan baklava dilimi şekli ile akıllarda kalan Fens teli, galvaniz kaplı ve PVC kaplı olarak gruplandırılmaktadır. Her iki grubun ürünlerinde de farklı ölçüler karşımıza çıkar. Bu sebeple tercih edeceğiniz ürünü detaylıca incelemeli ve adeta keşfetmelisiniz. Bu şekilde işinize uygun ve stratejilerinize cevap verecek seçimleri yapabilirsiniz.

fens teli fiyatları

Fens Teli Özellikleri

Galvaniz kaplı Fens teli, genel olarak 2,30 mm ile 4,00 mm arasında bir kalınlığa sahip olmaktadır. Baklava dilimi adını verdiğimiz göz aralıklarında ise 30 mm’ye 30 mm’den başlayan ölçüler 7 cm’lik yani 70 mm’ye 70 mm ölçülerine kadar artabilir. Kısacası Fens teli galvanizli alternatiflerinde oldukça geniş bir ölçü çeşitliliği sunar. Bunun yanı sıra PVC Fens teli söz konusu olduğunda da farklı ölçüler ile karşılaşmaktayız.

Kalınlıkları, 3,00 mm, 3,5 mm ve 4,00 mm olarak 3 farklı alternatife sahiptir. Göz aralıklarında ise galvanizli alternatif ile aynı ölçüler olarak 3 cm ile 7 cm arasında değişen seçenekler bulunur. Bu detaylı bilgiler ile özelliklerine kısaca değinirken, aslında Fens teli nedir sorusuna da cevap vermiş oluyoruz ama hala bahsetmediğimiz bazı bilgiler var.

Fens teli, paslanmaz niteliklidir. Buna bağlı olarak oldukça uzun ömürlü bir malzemedir. PVC Fens teli olarak ifade edilen tür de galvaniz kaplıdır. Galvaniz kaplama üzerine PVC kaplama uygulanır. İstenilen ölçülerde yaptırabiliyor olmanız ise bu malzemeyi kullanışlı kılıyor. Kısacası kaliteli, dayanıklı, kullanışlı ve uzun ömürlü bir malzeme olarak çit yapımı gibi alanlarda karşımıza çıkıyor.

Mutlaka Okumalısın !  Dikenli Tel

Kullanım alanlarını ise yine genel olarak çit yapımı ve benzeri şekilde ifade edebiliriz. Mekânları, arazileri, belki sınırları bu şekilde ayırabilir, işaretleyebiliriz ve hayvanlar için de bir sınır çizgisi oluşturabiliriz. Kullanım alanları daha spesifik olan, öyle çok da geniş bir kullanım alanından söz edemediğimiz, amacı net olan bir malzemedir. Hemen aklınızda fiyatlar ile ilgili soru işaretlerinin oluşmaya başladığını tahmin edebiliyoruz.

Fens Teli Fiyatları Nedir?

Fiyatlarını belirleyen belirli unsurlar söz konusudur. Böylesine özel bir kullanım amacı ile üretilen ve geniş ölçü çeşitliliği ile esneklik kazandıran bu malzemenin fiyatları da en çok merak edilenlerden biridir doğal olarak. Fiyatlarını belirleyen temel kriter, ölçülerdir. Ölçülerine göre farklı fiyatlar ile sunulur. Hem üretim şekli, hem de üretim zorluğu bu farklılığı zorunlu kılar. Diğer taraftan belki malzemenin ağırlığı da etkili olabilir ve demir çelik ürünlerinde alım miktarı her zaman önemli bir fiyat kriteridir.

Fiyatlarını öğrenmek için ilk iş olarak bu kriterleri netleştirmelisiniz. Detaylı bilgiye ulaşmak için ise hemen ESN Metal’i arayın. Alanında uzman kişileri bir araya getirdiğimiz ekibimiz, size hem Fens teli hem de benzeri malzemeler ile ilgili detaylı bilgi sunabilir, sizi karar aşamasında yönlendirebilir ve mümkün olan en uygun fiyatlar ile teklifler hazırlayabilir. Yani sizin için bu süreci hızlandırabiliriz.

Yapmanız gereken tek şey tecrübeye güvenmek ve ESN Metal ekibi ile hemen iletişime geçmek. Mümkün olan en uygun fiyatların sunulması ise kalitenin mümkün olan düşük rakamlar ile karşımıza çıkmasıdır. Ayrıca yine doğalgaz borusu, otomat çeliği, esnmetal.com/sanayi-borusu gibi daha nice farklı ürünede buradan ulaşabilirsiniz. Unutulmamalı ki kalite öyle çok da ucuz olabilen bir şey değil. ESN Metal ile işinize değer katmak için hemen iletişim yöntemlerine göz atın…

Mutlaka Okumalısın !  Dikenli Tel

Bunlarda İlginizi Çekebilir:

Scroll to Top