Dikenli tel, bahsettiğimiz demir ve çelik sektörü ürünlerinden farklı ve kullanım alanı da farklı olan bir malzemedir. Genel bir tanım ile nedir sorusunun cevabı bahçe, tarla ve benzeri alanları sarmalayan, bir hat oluşturan malzemelerdir. Asıl amacı bir yerin sınırlarını belirlemek olan standart örgülü tellerin, dikenler ile desteklenmesi ve caydırıcı hal alması şeklinde karşımıza çıkar. Bu sayede sınırları çizilen bölgeye izinsiz giriş pek de mümkün olmamaktadır. Dolayısıyla, düz tel sadece belli bir alanı çevrelemek ve sınırlarını çizmek amacı güderken, aynı zamanda giriş hakkı olmayan kişi ya da hayvanları söz konusu olan bölgeden uzak tutmaktadır.

dikenli tel fiyatları

Demir ve çelik sektörünün bu farklı ve kullanışlı malzemesinin üretim sürecine bakacak olursak ise sıcak daldırma yönteminin kullanıldığını, galvanizli olarak son halini aldığını görmekteyiz. Bu durumda nem ve korozyona karşı da yüksek dayanım söz konusu olmakta, oldukça kaliteli bir seçim yapılabilmektedir.

Ölçülere baktığımızda ise standart tel yüksekliklerini farklı diken kalınlıklarının ve gövde kalınlıklarının takip ettiğini görmekteyiz. Buna bağlı olarak da farklı kg verileri ortaya çıkar. Dikenli telin ağırlığı neden önemli diye soracak olursanız ise diğer tüm demir ve çelik ürünlerinde olduğu gibi dikenli tel alternatiflerinde de ürün ağırlığı önemli bir fiyat belirteci olmaktadır. Bu konuya gelmeden önce ise dikenli tel nerelerde kullanılır bundan bahsedelim.

Arazileri birbirinden ayırma, belli sınırları çizme görevine sahip olması sebebi ile özellikle tarla ve bahçe gibi alanlarda kullanıldığını görüyoruz. Çiftlikler ve benzeri alanlarda da tel örgü üzerine eklenerek kullanıldığı, bir nevi güvenlik sağlayıcı olduğu görülmektedir. Mevcut alanını ayırmak ve koruma altına almak isteyenleri ilgilendiren önemli bir konu ise fiyatlardır. Dikenli tel fiyatları hangi seviyelerde seyrediyor?

Mutlaka Okumalısın !  Fens Teli

Dikenli Tel Fiyatları Ne Durumda?

Dikeli tel fiyatlarını belirleyecek belli birkaç özellik vardır. Bunları bilmeden fiyat bilgisi vermek yeterince sağlıklı olmaz. Örneğin, dikenli telin diken kalınlığı da, gövde kalınlığı da, dikenli telin fiyatını belirleme konusunda oldukça önemli etkenlerdir. Son olarak ise dikenli telin ağırlığı, dikenli tel fiyatını belirlemede son derece önemli bir kriter olacaktır. Yani siz de dikenli tellerin fiyatlarını öğrenmek istiyorsanız, görüşeceğiniz firma temsilcilerine bu bilgileri vermeli ve firmanın fiyat teklifini beklemelisiniz.

ESN Metal temsilcileri tüm profesyonelliği ile aramanızı bekliyor. Bu sektörde tecrübe edinmiş olan kişileri bir araya getiren ESN Metal, oldukça başarılı, alanda uzman bir kadroya sahiptir. Fiyatlarını öğrenmek için siz de ekibimizi arayabilirsiniz. Yapacağınız şey oldukça basit, Dikenli tel ölçüleri hakkında bilgi alıp, ihtiyacınızı karşılayacak olan ölçüleri belirlemelisiniz.

Buna göre ise sipariş verebilir, dikenli tel ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Korozyon ve benzeri olumsuzluklara karşı dayanımı yüksek olan mukavemet kabiliyeti de yüksek olan dikenli telin fiyatlarını temsilcilerimiz aracılığıyla öğrenebilirsiniz.

Dikenli Tel Sipariş Ederken ESN Metal Farkı

İşinize değer katmanız iyi bir firma temsilcisi ile mümkün olacaktır. Zamanınızı boşa harcamayın hızlıca bilgi alıp, sipariş verip vermeyeceğinize karar verin. Ayrıca unutmayın ki, ESN Metal olarak, yüksek kalite vadediyoruz ve mümkün olan en uygun fiyatlar ile karşınıza çıkıyoruz. Bu durumda da dikenli tel, otomat çeliği, ıslah çelikleri ya da esnmetal.com/st52-kutu-profil gibi çeşitli ürünlerin en kaliteli olanlarına, mümkün olan en uygun fiyatlar ile ulaşabilirsiniz.

Kıymetli zamanınızı anlayışsız firma temsilcilerine derdinizi anlatmaya çalışarak harcamayın, sizi ve ihtiyaçlarınızı kolayca anlayıp destek sunacak olan ekibimizi arayarak, içiniz rahat bir şekilde işinize değer katın.

Mutlaka Okumalısın !  Fens Teli

Bunlarda İlginizi Çekebilir:

Scroll to Top