Profil boru adı verilen ürünler, şekil, ebat, üretim süreci ve fiyat gibi kriterler ile ayrılmakta ve geniş bir çeşitlilik ile karşımıza çıkmaktadır. Demir ve çelik sektörünün en önemli ürün grubu olan profil borular, belli standartlara göre üretilir ve üretim sürecinde de belli prosesler söz konusu olur.Bununla birlikte, Nedir diye soracak olursanız, kare, dikdörtgen ve benzeri şekillerde olabilen, boyalı, boyasız, galvaniz gibi çeşitleri olan son derece kullanışlı bir demir çelik ürünü olduğunu söyleyebiliriz. Unutmamak gerek ki sayısız avantajı da beraberinde getiren ürün, oldukça farklı sektörlerde sıkça kullanılmaktadır.

profil boru fiyatları

Öncelikle profil borunun avantajlarından söz edecek olursak, dayanıklılığından başlayabiliriz.Mukavemeti oldukça yüksek olan , bu özelliği sebebi ile özellikle çelik konstrüksiyon yapılarda sıklıkla kullanılmaktadır. Parlaklığını uzun yıllar boyunca koruyabilen, kolayca temizlenebilen ve korozyona karşı da dayanıklı olan , kullanım alanına göre tüm bu avantajları ile tercih edilmektedir.Sunduğu bu avantajlar, uzun bir kullanım ömrü de vadetmektedir. Yani gözünüz arkada kalmadan tercih edebilirsiniz. Peki, nerelerde kullanılır, ne işe yarar? Pek çok kişinin ilgi alanına giren bu sorunun cevabı için okumaya devam edin…

Profil Boru Kullanım Alanları

Profil boru kullanım alanları denildiğinde, şüphesiz ki ilk akla gelen inşaat sektörü oluyor. Özellikle çelik konstrüksiyon yapılar bu süreçte dikkat çekiyor. Profil borular, bu tür yapılarda çeşitli noktalarda kullanılabiliyor ve sağlamlığı ile de avantaj sağlıyor. Diğer taraftan profil boru kullanım alanlarına baktığımızda ikinci sırada otomotiv sektörü yer alıyor.

Yedek parça konusunda da oldukça tercih edilen profil borular, uzun ömürlülüğü, sağlamlığı ve çeşitli ölçülerde üretilebilmesi ile en cazip ürün alternatiflerinden biridir.Araçlardaki kullanımını ise çeşitli makinelerde kullanılıyor olması takip ediyor. Özellikle tarım araçları gibi özel nitelikli araçlarda sağlamlığı ile profil boru tercih ediliyor. Tüm bu avantajları ve kullanım alanları önemli birer bilgidir ancak profil borular ile ilgili akla gelen sorular bu kadarla sınırlı değil elbette ki.

Mutlaka Okumalısın !  Galvaniz Boru

Profil Boru Fiyatları

Profil boruların fiyatları da bir diğer önemli konu.Neye göre belirleniyor diye sormak gerek öncelikle. Çünkü standart tek bir fiyattan söz edemeyiz profil borularda. Hem ebatları, hem boyu, hem ağırlığı, hem boyalı ya da boyasız oluşu, hem de üretim süreci profil boru fiyatını belirleyen birer etkendir.

Diğer taraftan profil boru siparişinizin miktarı da önemli bir kriter olacaktır fiyatın belirlenmesinde.Bu yüzden profil boru fiyatlarını merak ediyorsanız, söylentilere kulak asmadan, konuya hakim bir firma temsilcisi ile görüşmelisiniz. ESN Metal, bu süreci sizin için oldukça kolaylaştırıyor. Sektörün en başarılı ve en tecrübeli isimlerini bir araya getirdiği profesyonel ekibi ile profil boru ya da benzeri ürünler hakkında bilgilendirilmenizi sağlıyor. Sipariş sürecinizi kolaylaştırıyor.

ESN Metal, kolayca ulaşabileceğiniz bir adres ve sadece bir telefonunuz dahi yeterli. Profil boru fiyatlarını öğrenmek için ya da ürünlerin ebatları ve benzeri konularda detaylı bilgi almak için siz de hemen arayabilirsiniz. Profil boruların fiyatlarını belirleyen tüm bu unsurları bir kenara bırakacak olursak, burada sizi bekleyen çok daha avantajlı ürün alternatiflerine de ulaşabilirsiniz.

Şöyle ki; otomat çeliğinden yay çeliğine, galvaniz sacdan esnmetal.com/rulo-sac ve köşebent profilden NPU profile kadar çeşitli demir ve çelik ürününe burada kolayca ulaşabilirsiniz. Yani dilediğinizi sipariş edebilir ve işinize değer katacak ürünleri kolayca üretim ya da uygulamalarınıza dâhil edebilirsiniz.

Scroll to Top