Doğalgaz boruları olarak isimlendirilen ve özel kalite çelikten üretilen borular, demir ve çelik sektörünün kıymetli parçalarıdır. Üretilen her bir doğalgaz borusu, %100 hidrostatik basınç testinden geçirilmektedir ve bu sayede hedeflenen niteliğe kavuşur. Yani yüksek basınca dayanıklı halde olduğu belgelenir. Doğalgaz borusu nedir sorusunun da birer cevabı olacak bu bilgilerin yanı sıra, bilinmelidir ki doğalgaz boruları gerilim giderme ya da diğer bir ifadeyle normalizasyon uygulamasına tabi tutulmaktadır.

doğalgaz borusu

Tüm bu testler ve uygulamalar, doğalgaz borusunun gerekli özellikleri sağlar, kontrol eder ve doğruluğunu belgelendirir. Ayrıca doğalgaz borularının farklı ölçülerde üretilebildiğini görüyoruz. Üstelik farklı boylarda da hazırlanıp sunulabilir. Ebatları tamamen müşteri talebine göre şekillendirilebilmektedir.

Doğalgaz boruları ile ilgili en önemli detaylar bunlarken diğer taraftan merak edilen iki nokta daha var. Birincisi doğalgaz borusunun kullanım alanları, ikincisi ise doğalgaz borularının fiyatları… Şimdi hep birlikte bu soruların cevaplarına bir göz atalım.

Doğalgaz Borusu Kullanım Alanları

Doğalgaz borusu kullanım alanları denildiğinde, elbette ki doğalgaz tesisatı akla geliyor ve adından da anlaşıldığı üzere en önemli kullanım alanı budur. Ancak diğer taraftan doğalgaz borusu ve benzeri nitelikli çelik boruların, petrol boru hattı, su dağıtım hattı, temel kazıları, endüstriyel boru ağları, çelik yapılar, rafineriler ve benzeri çeşitli alanlarda kullanılmaktadır. Diğer taraftan özel amaçlı kullanımlarda unutulmamalı. Kısacası doğalgaz borusu ve benzeri özelliklere sahip çeşitli çelik borular, son derece yaygın bir kullanım ile hayatımızda yer alıyor.

doğalgaz borusu kullanım alanları

Doğalgaz boruları ile ilgili önemli bir bilgi ise fiyatları olacaktır. Bu konu çokça merak ediliyor. Doğalgaz borusu fiyatını öğrenmek ise firma temsilcileri ile görüşerek mümkün olacaktır. Başta doğalgaz borularının ölçüleri, özellikle de boyu ve bunun yanı sıra ağırlığı, fiyat belirleme sürecinde önemli birer etken olacaktır. Bunun dışında doğalgaz borusu alım miktarı da fiyat belirleme sürecinde dikkate alınır. Dolayısıyla standart ve tüm ürünler için geçerli bir fiyattan söz edemiyoruz.

Mutlaka Okumalısın !  Profil Boru

Doğalgaz Borusunda ESN Metal Ayrıcalıkları

Bilgi almak için ve kaliteli bir hizmet almak için, en tecrübeli olanı tercih etmelisiniz. Alanının en iyilerini, en tecrübelilerini bir araya getiren ESN Metal ekibi, işte bu yüzden sizin için en doğru seçim olabilir. Üstelik son derece kolay bir şekilde iletişime geçebilirsiniz. Firma yetkililerin sadece bir telefon kadar uzağınızda… Önemli olan ise boşa zaman harcamadan, verimli bir görüşme ile ihtiyaçlarınıza cevap alabilmenizdir. Hem ürün bilgisi, hem ihtiyaçlarınıza cevap verecek ürün önerileri, hem de mümkün olan en uygun fiyatlar ile ESN Metal karşınızda.

doğalgaz boruları

Peki, sizin talebiniz ne? Demir çelik sektörünün sayısız ürününden hangisine ihtiyaç duyuyorsunuz? Transmisyon çeliği, çelik çekme boru, köşebent, galvaniz sac ve kutu profil, bu sektörün sadece ilk akla gelen bazı ürünleridir. Bunun yani sıra yüksek mukavemeti, kalitesi ve uzun ömürlülüğü ile dikkat çeken sayısız alternatif söz konusudur. Her birini daha yakından tanımak, detaylı bir şekilde bilgi alıp, fiyat teklifi almak ve sonrasında da sipariş oluşturmak ise son derece kolay…

doğalgaz borusu çeşitleri

Sadece bir telefon kadar uzağınızda olan ESN Metal yetkilileri, doğalgaz borusu fiyatı alma talebinize de detaylı bilgi alma isteğinize de en güzel şekilde cevap verecektir. Size ise tüm bu kolaylıklar ve profesyonellik çerçevesinde boşa zaman harcamadan işinize değer katmak kalıyor. Profesyonellik, bazen işin yarısı değil, tamamını ifade eder. Bu yüzden de profesyonelliği ile dikkat çeken ESN Metal’i tercih edin, gözünüz arkada kalmasın. Ayrıca yine npu profil , esnmetal.com/imalat-celigi, sementasyon çeliği gibi daha nice farklı ürünede buradan ulaşabilirsiniz. Hemen şimdi arayabilirsiniz…

Scroll to Top