Dikdörtgen profil, oldukça sağlam, uzun ömürlü ve kullanışlı bir demir çelik ürünü olarak çeşitli alanlarda karşımıza çıkıyor. Kare ve benzeri şekilleri de bulunan ürün, özellikle inşaat sektörünün en önemli malzemelerinden biri olarak hafızalarda yer ediniyor. Peki, genel olarak baktığımızda dikdörtgen profil nedir? Çeşitli çelik kalitelerinde üretilebilen dikdörtgen profil, dikdörtgen şekilli bir boru şeklindedir.

dikdörtgen profil fiyatları

Dekape edilmiş veya soğuk haddelenmiş bantlardan üretilen ve üstün üretim teknolojileri ile nihai şeklini alan dikdörtgen profil, belli standart ölçülerde üretilmekle birlikte müşteri talebine göre de şekillendirilebilir. Yani istenilen ölçülerde üretilmesi gayet mümkündür. Standart olarak 6 metrelik parçalar halinde üretilmesine karşın, siz ihtiyaç duyduğunuz ölçülerde dikdörtgen profil sipariş edebilirsiniz. 4 ile 12 metre arasında değişen ölçülerde üretim yapılması mümkündür.

Dikdörtgen profilin en önemli avantajları ise dayanıklılığı, uzun ömürlü olması ve istenilen şekilde ölçülendirilebiliyor olmasıdır. Genel olarak bu tür ürünlerde et kalınlığı 0.70 mm ile 8.00 mm arasında değişiklik göstermektedir. Kullanım alanına göre bu değere karar vermek ise çok daha doğru olacaktır. Şimdi ise gelelim dikdörtgen profilin kullanım alanlarına… Dikdörtgen profil, birbirinden farklı alanlarda tercih edilebiliyor. Bununla birlikte, en yaygın olarak tercih edildiği inşaat sektöründen ayrıca bahsetmek gerekir. En iyi biz bu konuyu ayrıca bir inceleyelim. Detaylar için okumaya devam edin…

Dikdörtgen Profilin Kullanım Alanları Nelerdir?

Dikdörtgen profilin kullanım alanları, son derece uzun bir şekilde listelenebilir. Ancak en önemli ve en yaygın kullanım alanı inşaat sektörüdür. Bugün inşa edilen neredeyse her bina, işyeri, AVM, fabrika, depo ya da benzeri yapı, mutlaka dikdörtgen profili içeriyordur. Özellikle çelik konstrüksiyon denildiğinde dikdörtgen profil akla gelir. Yüksek mukavemeti, uzun ömürlü oluşu, korozyona karşı dayanıklılığı ve sağlamlığı ile güven veriyor olması, dikdörtgen profilin en önemli kullanım alanın inşaat sektörü olmasını sağlıyor.

Mutlaka Okumalısın !  Hea Profil

Diğer taraftan otomotiv sektöründe, yedek parça üretiminde ve tarım aracı, iş makinesi gibi üretim alanlarında da dikdörtgen profillerin kullanıldığını görüyoruz. Bisiklet, mobilya ve çelik eşyaların tümünü de bu kısımda sıralayabiliriz. Böylesine geniş bir alanda tercih edilen dikdörtgen profilin önemsiz olması ise mümkün değil. Hatta demir ve çelik sektörünün en önemli parçalarından biri olduğunu söyleyebiliriz. Hatta bu yüzden de fiyatı en çok merak edilen ürünlerden de biridir.

Dikdörtgen Profil Fiyatları

Fiyatları ise belli kriterlere göre değişiklik gösterdiği için bilgi almanız ancak bir firma yetkilisi ile görüşmeniz sayesinde mümkün olabilir. Şöyle ki; dikdörtgen profilin ölçüleri, et kalınlığı, boyu, ağırlığı ve üretim aşamaları fiyatın belirlenmesinde birer etkendir. Sizin tercih edeceğiniz ürünün fiyatı da bu durumda diğerleri ile aynı olmayacaktır. Net bir dikdörtgen profil fiyat bilgisi almak için ESN Metal yetkilileri ile görüşebilirsiniz. Üstelik sadece bir telefon kadar uzağınızda olan, alanında tecrübeli ve işini bilen bir ekip sizi karşılayacak. Bu sebeple de ne zaman kaybı yaşayacaksınız, ne de yanlış seçimlere sürükleneceksiniz.

Sizin için en iyisini tesis etmeye çalışan ESN Metal ekibi, ihtiyaç duyduğunuz ürünleri mümkün olan en uygun fiyatlar ile sunmaktadır. Kaliteyi mümkün olan en cazip fiyatlar ile satın almak istiyorsanız, doğru adreste olduğunuzu bilmelisiniz. NPI profilden imalat çeliğine, çelik çekme borudan esnmetal.com/c45-lama aradığınız her şey ve hatta daha fazlası burada, elinizin altında. Dikdörtgen profil fiyatını öğrenmek, özelliklerine daha yakından bakmak ve ihtiyaç duyduğunuz ölçülerde üretilmesini sağlamak için, kısacası işinize değer katacak seçimler yapmak için siz de hemen şimdi ESN Metal temsilcileri ile görüşebilirsiniz.

Bunlarda İlginizi Çekebilir:

Scroll to Top