C45 çelik, imalat çeliği olarak bilinen bir demir çelik sektörü ürünüdür. Özellikleri ile merak edilen C45 çelik nedir, özellikleri nelerdir merak edenler için biraz daha detaya inelim. Alaşımsız çelikler grubunda yer alan yüksek oranda karbon içerirler ve bu yüzden de karbon çelikleri adı ile de anılırlar. Yani karbon çelikleri denildiğinde C45 çeliğinden söz edildiğini anlayabilirsiniz.

c45 çelik fiyatları

İçeriğinde yer alan yüksek miktardaki karbon, çeliğin sertleşebilme kabiliyetini artırıcı özellik göstermektedir. Bu durumda da içerdiği karbon miktarı ile doğru orantılı olarak C45 çeliğin sertleşebilme özelliği de artmaktadır. Diğer taraftan karbon miktarı ile tokluk özelliğinin ise ters orantılı olarak seyrettiğini görüyoruz. İmalat çeliği olarak da ifade edilen bu demir çelik grubu ürünü, günümüzde oldukça farklı alanlarda kullanılıyor. Neredeyse her sektörde az ya da çok ihtiyaç duyulduğunu görebilirsiniz. Bu konuyu ise ayrıca ele almamız gerek.

C45 Çelik Kullanım Alanları

C45 çelik, sahip olduğu özellikleri ile pek çok farklı sektörde tercih edilmektedir. Bunlar nelerdir diye soracak olursanız ise öncelikle taşıtlar, çeşitli araçlar, iş makineleri ve genel olarak her türlü makine ile aparatları akla geliyor. Diğer taraftan C45 çelik, orta zorlamalı parçalarda ve de kalıp setlerinde kullanılmakta, oldukça başarılı sonuçlar ortaya koymaktadır.

Ayrıca akla gelen bir diğer kullanım alanı da cıvata, mil, dişli ve saplama gibi malzemelerin üretimidir. Yüzey sertleştirmeye de oldukça uygun olan C45 imalat çeliği, günümüzde en çok kullanılan ve en başarılı sonuçları ortaya koyan demir ve çelik sektörü ürünü dahi olabilir. Makul gerilme mukavemeti ile çeşitli alanlarda öncelikli seçenek olarak değerlendirilen C45 çelik, soğuk çekilmiş olarak ya da sıcak haddelenmiş olarak tedarik etmek mümkündür.

Mutlaka Okumalısın !  Sementasyon Çelikleri

Bazı teknik özelliklerine de değinmenin yerinde olacağı bu özel demir ve çelik ürününün gerilme özellikleri farklılık gösterebilir. Ancak nihayetinde 500 ile 800 N/mm2 arasında yer alacaktır. Aşınma direncini ise orta dereceli olarak ifade edebiliriz. C45 imalat çeliği denildiğinde öncelikli olarak ihtiyaç duyacağınız bilgiler bunlar olacaktır. Diğer taraftan C45 çelik ile ilgili olarak, çokça sorulan bir soruya daha cevap verelim. C45 çelik fiyatları

C45 Çelik Fiyat Aralığı Nedir?

C45 çelik fiyatı, çeşitli değerlere göre farklılaşır. Bu farklılaşma da son derece doğal olacaktır. Kimyasal içeriği, gerilme değerleri ve de alım yapılacak olan miktar, özellikle ilk akla gelen belirleyici kriterlerdir. C45 çeliklerin fiyatları, bu şekilde farklılaşmakta olduğundan ise ancak firma temsilcileri ile görüşerek fiyat bilgisine ulaşılabilir. Bunun dışında sizin istediğiniz çeliğin özelliklerini öğrenmeden verilen fiyatlar gerçeği yansıtmaz. İtimat etmemenizde fayda var…

Eğer demir çelik ya da benzeri ürünler ile ilgili kaliteli bir hizmet arıyorsanız ise ESN Metal hizmetinizde… Profesyonel bir ekip ile çalışıyoruz ve alanının en iyilerini bir araya getiriyoruz. Bu sebeple de ekibimiz isteklerinizi hemen anlayarak işinize değer katacak, size zaman tasarrufu sağlayacak profesyonellerden oluşuyor. Sadece bir telefon kadar uzağınızda olduğumuzu unutmamalısınız. C45 çelik fiyatlarını öğrenmek, fiyat teklifi almak için iletişime geçmeniz yeterli.

ESN Metal, personelinin sektördeki engin tecrübesi ile isteklerinize en hızlı şekilde cevap verir. Bu durumda da ihtiyacınız olan C45 çelik yani imalat çeliği ya da lama demir, otomat çeliği, esnmetal.com/hardox-450-sac ve benzeri ürünlere kolayca ulaşabilirsiniz. İşinize değer katmanız artık çok daha kolay. Hemen bilgi almak ve net bir fiyat bilgisi almak için harekete geçin ve paylaştığımız çeşitli iletişim kanallarından birini tercih ederek bize ulaşın!

Mutlaka Okumalısın !  8620 Çeliği
Scroll to Top