Oluklu sac, sayısız sac alternatifi arasında yer alan önemli bir alternatiftir. Bir dizi önemli proses sonucunda ortaya çıkan oluklu sac ile ilgili merak edilen her şeyi burada bir araya getiriyoruz şimdi. Eğer siz de bilgi almak istiyorsanız, okumaya devam edin. Öncelikle nedir konusuna bir bakalım ve genel bir tanımlamada bulunalım.

oluklu sac fiyatları

Boyalı ya da boyasız olarak üretilebilen ve birbirinden farklı kalınlıklarda karşımıza çıkabilen  galvaniz ya da alüminyumdan olabilir. Bununla birlikte ısı yalıtımsız olarak tek kat olabileceği gibi iki katman arasında ısı yalıtımı da bulunabilir. Kısacası alternatiflerinde farklı teknik özellikler karşımıza çıkar ve bu noktada daha çok müşteri talepleri dikkate alınır. Bu da esneklik sağladığı için oldukça önemli ve faydalı bir özellik olarak hafızalarımızda yer etmelidir.

Özellikle teraslarda kullanımına rastladığımız oluklu sacların kullanım alanlarına ayrıca değineceğiz. Ancak öncelikle avantajlarından bahsetmeye devam edelim. Alternatifleri arasında galvaniz olanlar ayrı bir yer tutmaktadır. Bu ürünler üzerine yapılan özel boya ise daha da uzun ömürlü olmalarını sağlamaktadır. Bu yüzden de avantajı katlanan bir seçim olacaktır. İstenilen ebatların seçilebiliyor olması da yine işimizi kolaylaştıran bir özellik olacaktır. Peki, oluklu sacın kullanım alanları nelerdir?

Oluklu Sac Nerelerde Kullanılır?

Nerede kullanılır sorusunun cevabı biraz uzun açıkçası. İlk olarak tahmin edeceğiniz üzere çatı uygulamalarından söz edelim. Çatılarda ve cephelerde rahatlıkla uygulanabilmektedir. Çatı uygulamalarında hem uzun ömür, hem sağlamlık, hem de uygulama kolaylığı sunar, bir temel çatı sistemi oluşturur. Bunun yanı sıra cephelerde kullanımı da küçümsenmeyecek kadar yaygındır. Özellikle nem ve rutubete karşı olan dayanıklılığı, onu daha da tercih edilir kılıyor.

Mutlaka Okumalısın !  Boyalı Sac

Oluklu sac kullanım alanlarını sıralayacak olursak ise basit bir şekilde şu sıralamayı yapabiliriz; sanayi yapıları, fabrika ve depolar, askeri yapılar, sosyal her türlü yapı ve zirai yapılar, spor tesisleri, hipermarketler ve benzeri alışveriş merkezler, hal binaları, silolar ve de şantiye binaları… Daha uzatılabilecek olan bu liste, sac ve benzeri özel ürünlerin ne kadar sağlam, dayanıklı, güvenilir ve kaliteli olduğunu gösteriyor. Bu şekilde uzun ömürlü bir kullanım söz konusu olabiliyor.

Oluklu Sac Fiyatları

Ayrıca pek çok kişinin oluklu sac ile merak ettiklerinden birinin de fiyatlar olduğunu unutmamak gerek. Oluklu sac fiyatları nedir, merak edenler için bu konuya da değinmemiz gerek. Oluklu sac fiyatı, çeşitli kriterlere bağlı olarak belirlenir. Örneğin, sacın niteliği, hammaddesi, boyalı ya da boyasız olması, ebatları ve alım miktarı… Tüm bunlar oluklu sac fiyatını belirleyecek olan önemli unsurlardır. Dolayısıyla sipariş etmeden önce bu detayları netleştirip, fiyat teklifi almanız gerekiyor.

Oluklu sac siparişi vermek, net bilgilere ulaşıp fiyat teklifi almak için ise hemen ESN Metal temsilcileri ile görüşebilirsiniz. Kolayca iletişime geçebileceğiniz profesyonel bir ekip çıkacak karşınıza ve işlemleriniz bir anda hızlanacak. Sizi gereksiz zaman kaybından kurtaracak ve sizin için en uygun olan ürünleri sunacak olan ESN Metal ekibi, seçimlerinizin en uygun fiyatlar ile sunulmasını da sağlayacaktır. ESN Metal satış politikası gereği, mümkün olan en cazip fiyatlar ile çıkar karşınıza.

Dolayısıyla da kendinizi eski bir dostunuz ile konuşuyormuşçasına rahat hissederek, işinize değer katacak seçimler yapabilir ve hemen siparişinizi verebilirsiniz. Daha fazla beklemeyin, siz de trapez sac ya da esnmetal.com/galvaniz-boru, doğal boruları gibi çeşitli demir ve çelik ürünlerinden birini sipariş etmek için harekete geçin!

Mutlaka Okumalısın !  Siyah Sac

Bunlarda İlginizi Çekebilir:

Scroll to Top