Galvaniz sac, çeşitli alanlarda kullanılan ve de karşımıza çıkan özel nitelikleri ile dikkat çeken bir malzemedir. Genel anlamda baktığımızda tanımını şu şekilde yapabiliriz; metalin korozyona uğramaması amacıyla “Çinko” ile kaplanması sonucu Galvaniz sac elde edilir. Düşük karbonlu soğuk ve sıcak olarak haddelenmiş olan rulo saclar, sıcak daldırma metodunun kullanılması ile uluslararası standartlara uygun olarak “Çinko” ile kaplanmaktadır.

galvaniz sac fiyatı

Nihayetinde ise Galvaniz sac dediğimiz ve çeşitli olumsuz durumlar ile baş edebilen malzeme ortaya çıkar. Belli standartlara göre üretilmekle birlikte, bazen müşteri talebine göre de şekillendirilebilir.

Standart olarak ise 0,28 mm ile 2,50 mm aralığında bir kalınlığa sahiptir ve 600 mm x 1250 mm genişliğindeki saclar galvanizlenlenir. Ayrıca kullanım alanı ile bağlantılı olarak bu aşamadan sonra şekillendirilebilir. Şöyle ki; oluklu, trapez, mahya ya da stor hale getirilebilir. Bunun dışında duvar panelleri olarak da piyasada yer almaktadırlar. Galvaniz sac ile ilgili genel olarak bu şekilde bir açıklama yapabiliriz. Ancak en önemli konulardan biri olan avantajlarından da söz etmemiz gerek.

Galvaniz Sac Avantajları

Pek çok özelliği ile avantaj sağlamaktadır ve buna bağlı olarak da geniş bir kullanım alanına sahip olmaktadır. Kısaca bu özel malzemenin avantajlarından söz edelim şimdi. Normal şartlarda nem demirin önemli bir düşmanıdır. Zaman içerisinde yıpranmasına ve direncini kaybetmesine sebep olur. Buna bağlı olarak da demir ve demir ürünleri, neme maruz kaldığında ömrü kısalır.

Buna karşın galvaniz, nemin ortaya çıkaracağı etkilere karşı direnç oluşturur. Bu yüzden de tercih edilir. Uzun süreli kullanım sağlıyor olması ise dikkatlerden kaçmaması gereken bir detay. Çünkü uzun vadede baktığınızda bu aynı zamanda bir ekonomik seçim olacaktır.Galvaniz sac, “Çinko” kaplaması sayesinde en az 50 yıllık bir ömre sahip olur ki bu da harika bir süredir. Son olarak avantajlarından biri olan fiyat konusuna değinelim.

Galvaniz Sac Fiyatları Ne Kadardır?

Fiyatları oldukça merak edilir. Ancak bu fiyatları öncelikle demir ile karşılaştırmak gerek. Uzun ömürlü ve yüksek dirençli bir malzeme olması sebebi ile her zaman demire nazaran çok daha ekonomik bir seçim olmaktadır. Genel olarak bakıldığında ise fiyatları da çok şaşırtan, uçuk seviyelerde değildir. Net bir fiyat bilgisi almak için ise bir temsilci ile görüşmeniz gerek. Galvaniz sac fiyatları, müşterinin talep ettiği ürünün niteliğine göre değişiklik gösterir. Örneğin, ölçülendirme önemli bir kriter olabilir. Bu sebeple de fiyatları çeşitlilik gösterecektir.

ESN Metal, demir ve çelik sektöründe var olduğu uzun yıllar boyunca Galvaniz sac gibi özel ürünlere ulaşabileceğiniz en güvenilir adres olmayı başarmıştır. Yapı sektöründe çatı, iç ya da yan yüzey kaplamada kullanılan, otomotiv sektöründe parça üretiminde devreye giren ve beyaz eşya imalatında da kullanılan Galvaniz sac, ESN Metal güvencesi ile satın alınabilir. Kaliteli ürün, güven veren hizmet ve ilgi ile mümkün olan en uygun fiyatların söz konusu olması ile ESN Metal sizin için en doğru seçim olacaktır.

Mutlaka Okumalısın !  Oluklu Sac

ESN Metal Farkıyla Kaliteli Galvaniz Sac Ürünleri

Galvaniz sac ürünlerin direncini artırdığı gibi neme maruz kalan demirlerin kullanım ömrünü uzatmaktadır. Günümüzdeki demir ürünlerine en çok zarar veren faktörler şüphesiz ıslak zeminler ve nem ortamıdır. Bu durum sebebiyle demir ürünleri birkaç yıl içinde artık kullanılmaz hale gelecektir. Oysa ESN Metal farkıyla sunduğumuz bu ürünler uzun vadede kullanılmakla beraber her zaman firmamızın garantisi altında imal edilmektedir. Ürünlerin direncini her zaman artıran galvaniz sac, sac ürünün tam anlamıyla işlevini yerine getirmesini de sağlamaktadır.

DX51 – DX52 – DX53 – DX54 – DX55 – DX56 kalite galvaniz sac ürünleride merak edilen ürün gruplarındandır tarafımıza ulaşarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

ESN Metal olarak imal ettiğimiz bu ürünler daha uzun süreli kullanım şansı sunar. Nem ya da yüksek bölgelerdeki diğer faktörlere karşı da tam koruma sağlayan galvaniz saclar, yer altı döşemeleri başta olmak üzere, su taşıma setlerinde ve tüm dış kaplamalarında tercih edilir.

Galvaniz Sac Kullanım Alanları

Firmamızın profesyonel ve kaliteli olarak ürettiği galvaniz sac kullanım alanları her geçen gün artmaktadır. Cephe ve çatılarda uygulanan bu ürünler 800-1000 mm uygulama genişliğine de sahiptir. Kullanım alanları;

 1. Hipermarketler
 2. Sosyal yapılar
 3. Sanayi yapıları
 4. Askeri tesisler
 5. Silolar
 6. Hal binaları
 7. Alışveriş merkezleri
 8. Zirai yapılar
 9. Şantiye binaları şeklinde sıralanmaktadır.

Bu kullanım alanlarında taşıyıcı sistemi beton ya da çelik olan yapılarda kullanılan savların net uygulama genişliği 1000 mm olarak imal edilebilir. Elbette müşterilerimizin taleplerine göre bu rakamlar değişebilmektedir. Yüksek eğimli çatılarda ve cephelerde trapez sac kaplama olarak da tercih edilebilir. Alternatif olarak çift kat sistemlerinde üst veya altta kaplama olarak da kullanabilirsiniz

Genel olarak piyasada istenilen boyutlarda galvaniz sac siparişi verebilirsiniz. Ancak ESN Metal her zaman en uygun avantajları bir arada sunarken isteklerinize uygun üretim gerçekleştirir. Bu bakımdan duvar profili, trapez, oluklu, stor ya da mahya olarak veya rulo olarak da talep edebilirsiniz.

Aslında galvanizli sac kullanım alanları bunlarla da sınırlı değildir. Boru ve kazan imalatında, baraka üretiminde, asma tavan profillerinde, çatı izolasyonunda, su depolarında, ambalaj sanayisinde, pencere destek profillerinde ve otomotiv sistemlerinde de bu ürünler kullanılmaktadır.

Günümüzdeki pek çok kişi galvaniz rulonun kullanım alanlarını da merak ediyor.

Firmamızca Üretilen Galvaniz Rulo Sac Kullanım Alanları;

 1. Kablo sanayi
 2. Aydınlatma armatürleri
 3. İklimlendirme tesisleri
 4. İzolasyon kaplama işlemleri
 5. Kablo kanalları
 6. Madeni eşya sanayisi olarak sıralanmaktadır.

Rulo şeklinde sipariş edilen galvanizli saclar yine taleplerinize göre üretilir. Çok uzun boylarda form verilmiş olarak ya da düz levha şeklinde de sipariş edebilirsiniz. Elbette kullanım amacınıza uygun genişlikte imalat imkanı da yine tarafımızca sunulmaktadır.

Galvaniz trapez levhalar ise cephe ve çatı kaplamaları, konteyner yapımı, asma tavanlar, okul, sanayi siteleri, büyük tarım tesisleri ve dekoratif duvarlarda kullanılmaktadır. Yine galvaniz stor levhalar da son zamanlarda tercih ediliyor. Bu ürünler mağaza ve dükkan binalarının yanı sıra panjur ve kepenk yapımında başarılı bir şekilde kullanılabilir.

Mutlaka Okumalısın !  Hardox 450

Galvaniz Sac Ürün Özellikleri

Bu ürünler uzun ömürlü olmakla beraber katlanma gibi durumlarda herhangi bir dökülmeye sebebiyet vermez. Ayrıca derin çekmelere ve sıvama karşı da elverişli olarak üretilir. Boyanması kolay olan ve kolayca lehimlenen galvaniz sac ürünlerinin ateşe karşı dirençli olduğu unutulmamalıdır. Dış etkenlere karşı ciddi koruyucu olan ve ekonomik olarak sunulan bu saclar için bizimle iletişime geçmeniz yeterli olacaktır.

Galvanizli saclarda birtakım süreçlere dikkat edilmelidir. Nakliye ve taşınma aşamalarında sudan uzak tutulmalı ve her zaman kapalı alanlarda muhafaza edilmelidir. Ürünlerin dışarıda  muhafaza edilmesi halinde üzeri bez ile kaplanmalıdır. Bu sayede yerden rutubet alması engellenebilir. Sıcak farkının ço olduğu alanlarda da galvaniz sac bekletilmemelidir. Tüm bu durumlara dikkat eden ve sorunsuz olarak adresinize ESN Metal firmamız tarafından teslim edilen galvanizli saclar için bizimle irtibat kurabilirsiniz.

Sacın birtakım işlemelerden geçirildikten sonra çinkoyla kaplanması sonucu elde edilen bu ürünlerde sürekli galvanizleme yöntemi kullanılmaktadır. Firmamız bu süreci sorunsuz olarak yönetirken sektörlerin ihtiyaçlarına göre üretim sağlar. %100 müşteri memnuniyeti ve uygun fiyat avantajı sayesinde bugüne kadar yüzlerce müşterimiz bizi tercih ederek hizmet almıştır. Ayrıca galvaniz sac fiyatları da rekabetçi politika kapsamında bütçenize uygun olarak sunulmaya devam edilmektedir.

Galvaniz Sac Fiyat Listesi

Aşağıdaki tablolarda galvaniz sac fiyatları paylaşılmıştır. Ancak en güncel bilgileri almak ve galvaniz sac fiyat listesine ulaşmak için bizi aramanız gerekmektedir.

KALINLIK (MM) PEŞİN (TL) 30 GÜN 60 GÜN 90 GÜN
0,30mm 3,11 3,21 3,30 3,42
0,35mm 3,04 3,14 3,24 3,34
0,40mm 2,97 3,10 3,17 3,26
0,45mm 2,77 2,90 2,97 3,07
0,50mm 2,69 2,82 2,89 2,97
0,60mm 2,66 2,75 2,84 2,92
0,70mm 2,63 2,72 2,81 2,90
0,80mm 2,63 2,72 2,82 2,90
0,90mm 2,61 2,69 2,77 2,86
1,00mm 2,55 2,65 2,73 2,80
1,20mm 2,51 2,61 2,68 2,77
1,50mm 2,44 2,56 2,61 2,70
2,00mm 2,44 2,56 2,59 2,70
2,50mm 2,47 2,56 2,65 2,74
3,00mm 2,47 2,56 2,65 2,74
4,00mm 2,51 2,60 2,65 2,76

Sıraladığımız geniş kullanım alanlarının yanı sıra farklı sektörlerde, farklı amaçlar ile de kullanıldığını görüyoruz. Siz de kullanım alanınıza göre özel bir üretim talep edebilir ve işinize değer katacak, bir üst seviyeye taşıyacak malzemelere kolayca ulaşabilirsiniz. Gerçekten de son derece kolay bir şekilde yetkililere ulaşabilir ve Galvaniz sac, otomat çeliği, ıslah çelikleri ya da esnmetal.com/demir-profil gibi özel ürünler hakkında bilgi alabilirsiniz.

Bunlarda İlginizi Çekebilir:

Scroll to Top