Baskılı sac, farklı alternatifler ile karşımıza çıkan ve aynı zamanda oldukça farklı alanlarda kullanılan bir üründür. Demir ve çelik sektörünün en önemli, en yaygın kullanıma sahip parçalarından biri olduğu da söylenebilir. Baskılı saclar, bir dizi işlemden geçirildikten sonra nihai olarak sac şeklini alır ve baskıların eklenmesi ile hazır hale gelir. Bunun sonucunda ise kullanım alanına göre seçilecek baskılar ile verimli bir kullanım süreci söz konusu olacaktır. Sayısız avantajı da beraberinde getiren, hem kullanışlılık hem de görsellik sunan baskılı saclar, uzun ömürlü olması ile de harika bir seçim olarak değerlendirilir.

baskılı sac fiyatları

Buna bağlı olarak hem yurt içi hem de yurt dışı pazarda çokça tercih edildiğini görmekteyiz. Biraz da teknik bilgilerden söz edecek olursak, baskılı saclar 0,50 mm ile 2,00 mm arasında kalınlıklara sahip olmaktadır. Boyları ise 4000 mm’ye kadar çıkabiliyor. Bu durumda ise ebatlar konusunda oldukça esnek bir hareket alanı ortaya çıkıyor. Normal şartlarda standart ölçülere bağlı kalınarak üretim yapılıyor olsa da, müşteri talebine bağlı olarak farklı ölçülendirmeler yapılabilir ve isteğe uygun üretim mümkün olabilir. Baskılı sac nedir ve bu işin teknik detayları nelerdir öğrendiğimize göre biraz da baskılı sacı nerelerde kullanabileceğimize göz atalım. Geniş bir kullanım alanının söz konusu olduğundan söz etmiştik zaten. İşte baskılı sac nerede kullanılır sorusunun cevapları…

Baskılı Sac Kullanım Alanları

Baskılı sac kullanım alanları çeşitli sektörlere dağılmış durumdadır. Özellikle taban yüzeyinde kullanılan baskılı saclar, bu sayede kaymayan yüzeyleri mümkün kılar. Normal şartlarda üretilen demir çelik saclar, pürüzsüz ve kaygan nitelikli olduğu için taban yüzeyinde kullanım için çok da uygun bulunmamaktadır. Ancak baskılı saclar, dokulu oluşu ile kaymayı önler ve daha güvenli yüzeyleri mümkün kılar. Özellikle açık alanlarda, ıslanma ve nemlenmeye maruz kalan her türlü yüzeyde baskılı saclar kullanılabilir. Baskılı sacın kullanım alanları ile ilgili biraz daha detaya inecek olursak ise yangın merdivenleri, yürüyüş yolları, kamyon ve tır kasaları, kaymaya müsait rampalar, çeşitli makineler ve gemi yüzeyleri ile deniz kenarında yer alan tesisler ilk akla gelenler olacaktır. Bununla birlikte, dekorasyon amaçlı olarak binaların dış cephesinde ya da yer kaplamalarında tercih edilebilirler. Tüm bu kullanım alanları baskılı sacın ne kadar da çok hayatımızın bir parçası haline geldiğini gösteriyor. Günlük yaşamımızda dahi pek çok farklı noktada baskılı saclar ile karşılaşabiliyor.

Mutlaka Okumalısın !  Paslanmaz Sac

Baskılı Sac Fiyatları Nasıldır?

Diğer taraftan baskılı sac fiyatları da önemli bir konu… Eğer hayatımızın her alanında karşımıza çıkan baskılı saclardan söz ediyorsak, fiyat konusunun da merak edilenlerden biri olması doğaldır. Fiyatlar konusunda ise pek çok etkenin devreye girdiğini belirtmemiz gerek. Hem baskılı sac kalınlığı, hem genişliği, hem de boyu önemli birer fiyat belirtecidir.

Diğer taraftan baskılı sac fiyatları için üzerindeki desen de bir etken olabilir. Buna bağlı olarak da demir ve çelik sektörü için en doğru fiyat bilgisi verecek merci, işin uzmanıdır. Yani ESN Metal temsilcileri ile görüşerek, ihtiyaç duyduğunuz ürüne göre fiyat teklifi alabilirsiniz. En doğru bilgiyi de bu şekilde almış olacaksınız. Üstelik ESN Metal, oldukça profesyonel bir kadroya sahiptir ve sizin için en iyisini tesis etmeye gayret ederler.

Bu sayede işinize değer katmanız ve zaman kaybı yaşamadan aradığınız ürünlere ulaşmanız mümkün olacaktır. otomat çeliğinden imalat çeliğine, sanayi borusundan esnmetal.com/oluklu-sac aradığınız her şey ve hatta daha fazlası burada, elinizin altında.Kısacası işinizi kendi işi gibi benimseyip, en iyi olanı sunmaya çalışan, alanında en iyi olan temsilciler sizi karşılıyor olacak burada. ESN Metal’i tercih ettiğiniz için pişman olmayacaksınız, hemen iletişime geçebilirsiniz.

Bunlarda İlginizi Çekebilir:

Scroll to Top