Başta inşaat olmak üzere pek çok farklı sektörde temel profil ihtiyacını oluşturan heb profil, aynı zamanda birçok değişik sektörde önemli bir yere sahip. Bunlar arasında makine sektörü ile beraber ayrıca dayanıklı bir temel konstrüksiyon malzemesine ihtiyaç duyulan her alanda değerlendirme potansiyeli bulunuyor. İsmi aldığı şekilden gelen bu profil özellikle yakaladığı bu şekil itibariyle oldukça pratik ve elverişli bir kullanım olanağı tanımaktadır. Kullanışlı bir malzeme yapısı olmasının yanı sıra, HEA profil tasarımları en fazla tercih edilen seçenekler arasında bulunuyor.

heb-profil

 Heb Profil Nedir?

En başta ince profil ihtiyacı olan farklı sektörlerde yoğun olarak bu profil kullanılmaktadır. Çok değişik yapıya güvenli şekilde ve kolaylıkla uyum sağlayan heb profili, farklı boyut alternatifleri üzerinden etkin çözüm yöntemleri sunmaktadır. Başta demir olmak üzere birçok değişik malzeme yapısı ile üretimi gerçekleştirilen bu sağlam tasarım, aynı zamanda kullanıldığı yerde uzun ömürlü bir yapı oluşturmaktadır. Bu sebepten dolayı fabrika ve makine üretim ile beraber ihtiyaç duyulan birçok değişik sektörde önemli bir üründür.

heb-profil-nedir

 Heb Profil Kullanım Alanları Nelerdir?

Profiller arasında en fazla değerlendirilen ürünlerin heb profiller olduğunu söylemek mümkün. İnşaat ve makine üretimi ile beraber özellikle hafif bir yapıya sahip olması daha değişik sektörlerde de değerlendirme imkanı sunuyor.

heb-profil-kullanim-alanları

– Mobilyalar,

– Hareketli ve hareketsiz aksamlı makine çeşitleri,

– Taşıtlar,

Bu gibi daha ihtiyaç duyulan pek çok değişik alanda değerlendirilirken, kullanım alanları her geçen zaman artış göstermeye devam ediyor. Pratik ve kolay kullanımı ile beraber değişik alanlarda şekil bakımından uyum göstermesi nedeniyle sektörün önemli profili olarak öne çıkıyor.

Mutlaka Okumalısın !  Kare Profil

 Heb Profil Üretim Malzemesi Nedir?

Kullanılacak olan yapının türüne bağlı olarak pek çok değişik malzemeden heb profili üretmek mümkün. Paslanmaz ve demir üretimi üzerinden tasarımların üretiminin gerçekleştirdiği ürünler, özellikle daha çok alüminyum profil eşliğinde bir adım öne çıkıyor. Zira daha hafif bir malzeme yapısına sahip olması ve kolay şekil alabilmesi ile beraber, uzun yıllar güvenli biçimde kullanım şansı tanımaktadır.

Aynı zamanda görsel açıdan da daha modern ve şık bir görüntü oluşturması nedeniyle alüminyum profiller daha çok tercih ediliyor. Temel malzeme yapısında paslanmaz çelik, galvaniz, alüminyum ve demir en önemli temel taşlarıdır. Ayrıca kişiler isteklere bağlı olarak ve kullanılacak alana uygun şekilde değişkenlik gösterebilmektedir.

 Heb Profil Hesaplama

Kullanım amacı altında birçok farklı değişkenliğe bağlı olarak heb profil hesaplaması yapılmaktadır. Genel olarak heb profil türüne uygun şekilde hesaplama üzerinden ele alınır. Tabii profilin türü kapsamında hesaplama yapıldığında daha karmaşık bir durum ortaya çıkabilmektedir. Bunlar arasında boy, ebat, malzeme ve yoğunluk gibi pek çok girdi sisteme dahil edilmek suretiyle işlem sağlanıyor. Tabii bu konuda değerlendirilen özel hesaplama aracımız sayesinde esnmetal.com/he-agirligi-hesaplama/en fazla birkaç dakika içerisinde bu işlemi gerçekleştirmek mümkün. Böylece profil hesaplaması yapılan türüne ve kullanım alanına bağlı olarak özel şekilde ele alınır ve hazırlanır.

 Uygun Fiyatlarla Heb Profil

Geniş bir kullanım yelpazesine sahip olan heb profil pek çok değişik malzeme üzerinden ele alınmaktadır. Bu bağlamda kullanılacak alan ve malzemeye uygun şekilde fiyatlar değişkenlik gösterebilmektedir. Aynı zamanda boyut ve ağırlık ile diğer ölçüler üzerinden de farklı fiyatlarla bu ürünleri elde etmek mümkün. Ancak genel açıdan bakıldığında bu ürünleri uygun fiyatlar üzerinden elde etmek mümkün. Böylece başta İnşaat ve makine ürünleri olmak üzere hafifliği aracılığıyla birçok değişik sektörde değerlendirmek oldukça kolay. İhtiyaca bağlı olarak güvenli şekilde elde edilebilir ve değerlendirilebilir.

Mutlaka Okumalısın !  Boyalı Profil
Scroll to Top