Sanayi borusu adı verilen ürünler, çeşitli sektörlerde sanayide sıklıkla kullanılan, son derece dayanıklı ürünlerdir. Genel olarak sanayi borusu nedir ve teknik özelikleri nelerdir hep birlikte bakacak olursak, dış çapının 13 mm ile 219 mm arasında değişebildiğini görüyoruz. Et kalınlığı ise müşterinin isteğine göre değişmekle birlikte 0.50 mm ile 8.00 mm arasında değişiklik göstermektedir. Standart olarak sanayi borusu boyları 6 metredir. Ancak yine isteğe uygun olarak 3.40 m ile 12.80 m arasında değişen boyutlandırmalar mümkündür.

sanayi borusu fiyatları

Galvaniz kaplamalı, koruyucu yağlı ve boyalı olarak 3 farklı alternatif ile sunulan sanayi boruları, kullanım alanına göre tercih edilmelidir. Sıcak haddelenmiş ürünlerin galvanizlenmesi ile ortaya çıkan ürün, son derece uzun ömürlü, korozyon ve benzeri olumsuzluklara karşı dayanıklı ve oldukça sağlam bir alternatiftir.

Bununla birlikte su bazlı boyanın tercih edildiği sanayi borusu alternatifleri de oldukça cazip olabilir. Siyah, gri ve kırmızı gibi renk alternatifleri de mevcuttur. Son olarak ise koruyucu yağ ile kaplanmış halde sunulan sanayi boruları da bir seçenektir. Soğuk haddelenmiş olan ürünler, bu şekilde koruyucu yağ katmanı ile birlikte sunulurlar.

Sanayi boruları kullanım amacı ve kullanılacağı alana bağlı olarak düz uçlu ya da kaynak ağızlı olarak tercih edilebilir. Tüm bu özelliklerin incelenmesi ve seçimlerin yapılması ise bir profesyonel ile çok daha sağlıklı olabilir. İşinin uzmanı bir firma temsilcisi bu süreçte tam da aradığınız desteği sağlayabilir. ESN Metal bu konuda oldukça avantajlı bir seçenek olacaktır sizin için. Ancak öncelikle sanayi borusunun kullanım alanlarına da bir göz atalım.

Sanayi Borusu Kullanım Alanları

Sanayi borusu kullanım alanlarının başında inşaat ve çelik konstrüksiyon geliyor. Bu alanlarda ana taşıyıcı olarak kullanılabilen, son derece sağlıklı bir malzemedir. Diğer taraftan çit yapımı, çeşitli sanayi tesisleri, mobilya sektörü, otomotiv sektörü, tekstil üretim alanları ve hatta ev aletleri sanayi borusuna ihtiyaç duyulan alanlar olabilir. Kullanım alanlarının tamamını sıralamak ise mümkün değil.

Mutlaka Okumalısın !  Çelik Çekme Boru

Sanayi boruları, uzun ömürlü ve dayanıklı olmaları ile neredeyse her alanda karşımıza çıkabilir. ESN Metal ise amacına uygun sanayi borusu seçimleri yapmanızı sağlayacak, size güvenilir bir destek sunacaktır. Ayrıca bu noktada sanayi borusu fiyatlarını da merak ettiğinizi tahmin edebiliyoruz. Bu konuya da şöyle açıklık getirelim.

Yukarıda da bahsettiğimiz üzere, sanayi boruları pek çok özelliği ile çeşitlenmekte, hatta farklı ölçüleri ile sayısız seçenek haline gelmektedir. Bu yüzden de her bir seçeneğin maddi değeri farklı olarak karşımıza çıkar.

Sanayi Borusu Fiyatları Hakkında Detaylar

Sanayi borusu fiyatını belirleyen tüm ölçü, boy, ağırlık, sipariş miktarı ve benzeri kriterler, tek tek değerlendirilerek fiyat verilebilir. Bu sebeple de eğer sanayi boruları fiyatını öğrenmek istiyorsanız, zaman kaybetmeden ESN Metal ile iletişim kurmalısınız. Bu şekilde en güvenilir bilgiye ulaşacaksınız. Tam da ihtiyacınız olan ürünü ifade edebilir, buna uygun ve hakkaniyetli fiyat bilgisini de alabilirsiniz.

Unutmamalısınız ki, ESN Metal, tecrübeli bir ekip ile karşınıza çıkıyor. Dolayısıyla size zaman kaybettirmeyecek, aksine işinizi kolaylaştıracak ve işinize değer katacak temsilciler ile karşılaşacaksınız. Sadece sanayi borusuna ihtiyaç duyduğunuzda değil, oluklu sac, baklavalı sac, esnmetal.com/celik-cekme-boru, yay çeliği ya da benzeri çeşitli demir ve çelik ürününe ulaşmak istediğinizde de hemen arayabilirsiniz.

Tecrübe, kalite ve mümkün olan en cazip fiyatlar sadece bir telefon kadar uzağınızda. Tek yapmanız gereken sanayi borusu ya da benzeri özel malzeme ihtiyaçlarınızı işin uzmanına emanet etmek…

Scroll to Top