Maden direği denildiğinde bir odun bir de çelik malzemeden olan alternatifler akla gelir. Çelik maden direği son yılların en ideal ürünüdür ve başarılı sonuçları ile dikkat çeker. Kısaca maden direği nedir, ne işe yarar ve çelik maden direğinin özellikleri nelerdir bir göz atalım. Hidrolik maden direkleri olarak da tanımlanan bu ürün grubunda, maden ocaklarında güvenli bir şekilde çalışmanın mümkün olması hedeflenmiştir.Çelik maden direkleri, maden ocaklarında en emniyetli şekilde çalışmayı mümkün kılar ve bu sebeple de adeta hayati önem taşıyan parçalardır. Üretim sürecinden bahsedecek olursak ise genel bir çerçevede belli bilgilerden söz edebiliriz.

Maden direkleri, merkezi nitelikli pompalama ünitesinden basılan emülsiyon haldeki akışkan maddenin direğe iletilmesi ile çalışır hale gelir. Strok ve uzatma parçaları ile direğin boyunda değişiklikler yapılabilir. Ayrıca kömür tabakasının kalınlığına uyacak şekilde maden direklerinin yerleştirilebilmesi de bu sayede kolaylaşır.Maden direklerinin yük taşıma kapasiteleri ise bu malzemelerin iki gruba ayrılmasını sağlamıştır. Tek stroklu maden direklerinde tip 2 ve tip 8 adı verilen ürünler 40 ton nominal yük taşıyabilir. Çift stroklu maden direklerinde ise tip 9 ve tip 12 adı verilen maden direkleri 30 tona kadar nominal yük taşıyabilecek potansiyele sahiptirler.

maden-direği

Demir ve çelik sektörünün özel nitelikli ve kullanım amacı belli ürünlerinden bir tanesi olarak maden direğinin çeşitli madenlerde kullanılabildiğini ve hayati önem taşıdığını görüyoruz. Peki, bu konu ile ilgili olarak başka merak ettikleriniz var mı? Elbette var. Çünkü maden direğinin fiyatı çokça merak ediliyor ve hatta bu konuda en çok sorulan sorulardan bir tanesi olarak dahi düşünülebilir.

Maden Direği Fiyatı Nedir?

Maden direği fiyatı, çeşitli şartlara göre değişiklik gösterir. Her ne kadar kullanım amacı tek ve net olan bir malzeme olsa da, farklı türlere ve özelliklere sahip olan maden direklerini çeşitli fiyatlar ile satın alabiliyorsunuz. Maden direği fiyatları sorulduğunda, cevap vermeden önce ihtiyaç duyulan malzemenin özellikleri belirlenmelidir. Örneğin, yukarıda da bahsettiğimiz üzere, tip 2, tip 8, tip 9 ya da tip 12 adı verilen alternatiflerden hangisine ihtiyacınız var.

Mutlaka Okumalısın !  Profil Ağırlıkları Hesaplama

Maden direğinin maksimum kaç ton taşıyabiliyor olması sizin için yeterli olacaktır? Bu soruların cevaplarını verdiğinizde ise bir firma temsilcisi ile görüşüp doğrudan fiyat teklifi talebinde bulunabilirsiniz. Ayrıca maden direği gibi spesifik bir üründen söz ederken, tüm ürün özelliklerine hakim olmanın da mümkün olmadığını hatırlatalım. Özellikle iş ya da ilgi alanınıza girmiyorsa maden direğinin özelliklerini, üretim sürecini ya da teknik değerlerini bilmezsiniz. Dolayısıyla da ihtiyaç duyduğunuz anda doğru ve detaylı ürün bilgilerine ulaşmak için ESN Metal temsilcileri ile görüşebilirsiniz.

ESN Metal Ayrıcalıkları

Profesyonelliğe son derece dikkat ederek seçtiğimiz, tecrübesi ile size bu yolculukta ışık tutacak olan ekibimiz, maden direkleri başta olmak üzere çeşitli pek çok demir ve çelik ürününde size detaylı bilgi sunabilir ve yardımcı olabilir. Ayrıca ESN Metal, maden direği fiyatları söz konusu olduğunda, hem yüksek bir kalite ile karşınıza çıkar, hem de mümkün olan en uygun fiyatları sunarak sizi zor durumda bırakmaz. Maden direkleri ile ilgili detaylar, sipariş süreci ve benzeri için siz de hemen şimdi harekete geçebilirsiniz.

Kolayca iletişim kurabilir, paylaştığımız iletişim yöntemlerinden herhangi birini tercih ederek sipariş sürecini başlatabilirsiniz.Güvenilir bir sipariş süreci, kalite, dinamik bir işleyiş ve geniş ürün çeşitliliği için siz de ESN Metal’i tercih edin ve pişman olmayın.Ayrıca sementasyon çeliği, çelik çekme boru ya da benzeri herhangi bir malzeme ile ilgili özel bir isteğiniz varsa da bunu görüşerek bilgi alabilir, ihtiyaçlarınıza uygun malzemelere ulaşabilirsiniz.

Scroll to Top