Derz bandı: Alçıpan asma tavan ve duvar bölmelerindeki boşlukların doldurulmasını sağlayan fileli yapıda bir malzemedir. Bu malzeme sayesinde yüzey üzerindeki çatlaklar ve boşluklar kapatılır ve sistemin bir bütün halde çalışması sağlanır.

alçıpan derz bandı

Derz bandı nedir sorusunun cevabı kısaca yukarıdaki gibidir.

Derz Bandı Ne İşe Yarar?

Alçıpan derz bandı fileli bir yapıdadır. Yani deliklidir. Alçıpan kenarlarında kalan boşluklara çekilirler. Derz bandı yapıştırıldıktan sonra üzerleri alçı ile kapatılır ve daha sonra boyanır. Delikli yapıda olması üzerine alçı uygulanmasına imkan verir.

Böylece derz bandı ne işe yarar sorusunun cevabını da vermiş olduk.

Derz Bandı Nerelerde Kullanılır?

En sık kullanıldığı yerler, alçıpan levhaların birleşim noktalarıdır. Birleşim noktalarında kullanıldığında, gerilmeden kaynaklanabilecek çatlamaları önlerler. Ayrıca tamir işlemlerinde de kullanılırlar.

derz bandı nerelerde kullanılır

Kısmen zarar gören alçı levhaların üzerine derz bandı çekilir ve bandın üzerine saten alçı uygulanır. Daha sonra boya işlemi yapılır. Böylece tamirat işlemi tamamlanmış olur.

Derz bandı nasıl çekilir sorusunun cevabını da böylelikle yukarıdaki açıklamalarla vermiş olduk. Derz bandı uygulaması ise son derece kolay ve hızlıdır. Yani tamirat işlemleri de kısa sürede tamamlanabilmektedir.

Alçıpan Derz Bandı Nasıl Yapılır?

Alçıpan derz bandı nasıl yapılır sorusunu ayrıntılı bir şekilde cevaplayalım. Öncelikle derz boşluklarına alçı çekim işlemi yapılır. Daha sonra çekilen alçı üzerine derz bandı uygulanır.

Uygulama yapılırken mutlaka birleşim yerlerinin ortası hedef alınmalıdır. Yani tam orta yerine derz bandı yapıştırılmalıdır. Bir kat derz bandı uygulandıktan sonra alçı çekme işlemi yapılır ve daha sonra bir kat daha derz bandı yapıştırılır. Yani malzemelerin iç içe geçmesi sağlanır. Son olarak derz alçısı çekilir.

Mutlaka Okumalısın !  Askı Maşası Nedir?

Bu şekilde uygulanırsa, derz çökmesi denilen durumlarla karşılaşılmaz.

Alçıpan Derz Bandı Nasıl Uygulanır?

Yukarıda anlattıklarımıza ilave olarak, alçıpan derz bandı nasıl uygulanır sorusuna ilavelerde bulunalım.

Derz boşluğunu tam ortalayacak şekilde derz bandı çekilip, son kat alçı yapıldıktan sonra zımpara ve boyama işlemi gerçekleştirilir. Böylece derz bandının dayanımı artırılmış olur.

Alçıpan Derz Bandı Fiyatları Hakkında

Derz bandı fiyatı oldukça ucuzdur. Ancak kaliteli malzemenin alınması gerekir. Kalitesiz malzeme hemen yırtılır ve verim alınmasını engeller.

En hesaplı ve kaliteli derz bandı ürünleri hakkında bizlerden daha fazla bilgi alabilirsiniz. Tek yapmanız gereken iletişim bölümündeki iletişim kanallarından bizlere ulaşmak olacaktır.

Ayrıca Alçıpan Askı Maşası, Ekleme Parçası, Klipsler, Askı Çubuğu ihtiyaçlarınızdada esnmetal.com/aski-masasi sayfamızı ziyaret ederek bilgi sahibi olabilirsiniz.

Scroll to Top