Hardox 500, son derece kıymetli bir malzemedir ve levha halinde sunulur. Hardox 500 nedir sorusunun cevabını şöyle biraz daha geniş bir bakış açısı ile hem tarihsel süreci ele alarak hem de teknik özelliklere değinerek verelim. Bu bağlamda ilk olarak 1970’li yıllarda geliştirilerek hayatımıza dâhil olduğunu söyleyebiliriz.Piyasaya sürüldüğü anda çokça ilgi gören Hardox 500 levhalar, işlevselliği ile hızla dünya geneline yayılmıştır. Mükemmellik seviyesi ise halen yenilenmeyi sürdürüyor. Zaman içerisinde ortaya çıkan ihtiyaçlara cevap verecek şekle getirilen ve sürekli bir gelişme hali içerisinde olan levhalar, günümüzde oldukça üst seviyede özelliklere sahiptir.

Sıradan çeliğin, metal tabakalar giydirilmesi ile ortaya çıkan hali olarak ifade edebileceğimiz.Hardox 500, çok daha yüksek bir mukavemete sahiptir ve sahip olduğu bu yüksek dayanım gücü ile çeşitli alanlarda kullanılabilmektedir. Kullanım alanlarından söz etmeden önce bahsetmediğimiz belli başlı ve önemli özelliklerine de yer verelim. Sahip olduğu mükemmel erime özelliği ile kaynağa uygun bir malzeme olarak nitelendirilir.

hardox 500 levha fiyatları

Ayrıca kolay işlenebilir olması da yine kullanım alanlarını genişleten bir özelliktir. İyi bir yüzeye sahip olması ise çeşitli kullanım alanları için cazip olmasını sağlar. Eşsiz bir sertliğe sahip olması ise Hardox 500 levhaları neredeyse demir ve çelik sektörünün baş tacı haline getiriyor. Tüm bu üstün özellikler, genel bir şekilde ne kadar önemli ve değerli bir malzeme olduğunu anlamamızı sağlayacaktır. Peki, nerelerde kullanılıyor? En önemli sorulardan bir tanesi de hayatımızda hangi alanlarda karşımıza çıkabileceğidir.

Hardox 500 Nerelerde Kullanılır?

Kullanım alanları farklı ve ilgi çekicidir. Örneğin, damperli araçların pek çok parçası bu malzemeden üretilir. Bu sayede güçlü ve dayanıklı bir araç ortaya çıkar. Ekskavatör kovaları ile kırma değirmenleri ise yine gücünü gösteren kullanım alanlarındandır. Bunun yanı sıra pek çok demir ve çelik sektörü ürünü gibi, Hardox 500 levhalar da çelik çatı, çelik konstrüksiyon, otomotiv sektörü ve yedek parça üretimi ile tarım araçları ile iş makinelerinin üretiminde kullanılmakta, bu tür sayısız alanda kendine yer bulmaktadır.

Mutlaka Okumalısın !  Paslanmaz Sac

Hardox 500 Fiyatı Nedir?

Hardox 500 gibi neredeyse mükemmel bir ürünün fiyatı ise doğal olarak merak konusu olmaktadır. Hemen bu konuya da bir açıklık getirelim. Hardox 500 levhalar, belli ebatlarda üretilmekte, belli kalınlıklara sahip olmaktadır. Bu ölçüler ile malzemenin ağırlığı ise Hardox 500 fiyatlarını belirler. Yani fiyatlarını öğrenmek için, her şeyden önce hangi ebatlarda ne kadar malzemeye ihtiyacınız olduğunu tespit etmeniz gerekir. Buna göre ESN Metal temsilcisi size yardımcı olacak ve sipariş sürecini kolaylaştıracaktır. Eğer yeterince bilgi sahibi değilseniz ve ya da aynı sektörün ürünleri olan benzeri otomat çeliği, yay çeliği, köşebent, baklavalı sac ve benzeri ürünleri daha yakından tanımanızı sağlayacak bilgilere de yine ESN Metal uzman kadrosu aracılığıyla ulaşabilirsiniz.

Kısacası hem detaylı bilgi edinmeniz, hem de fiyat teklifi alarak sipariş sürecini değerlendirmeniz bir telefonunuz ile mümkün olacaktır. İster telefon ile isterseniz de paylaştığımız diğer iletişim yolları ile bize ulaşabilirsiniz. Son derece uzun ömürlü olan bu malzemeler ile işinize değer katacak, doğru stratejiler ortaya koyabilecek ve tüm bunları yaparken, sipariş gibi konular ile zaman kaybı yaşamayacaksınız.Ayrıca yine trapez sac , galvaniz sac , esnmetal.com/kosebent-profil gibi daha nice farklı ürünede buradan ulaşabilirsiniz. Burada sizi yormayacak bir şekilde işler sistem ve kolayca seçiminizi yapıp malzemelerinize kavuşabilirsiniz. Harekete geçmek için geç kalmayın!

Scroll to Top