S355J2 çelikler, demir ve çelik sektörünün genel yapısal kullanıma uygun çeliklerini ifade eder. S355J2 çelik özel kimyasal içerikleri ile dayanımı yüksek, kullanım alanları geniş ve mukavemeti oldukça iyi olan bir malzemeden söz ediyoruz. Çelik malzemeler, farklı kimyasal yapılar ile hazırlanır, farklı prosesler sonucunda kullanıma hazır hale gelir. En nihayetinde ise belli kalite sınıflandırmalarına tabi tutulur.

s355j2 çelik fiyatı

S355J2 çelik nedir diye soracak olursanız ise çeliğin kalite sınıflandırmasından söz ediyoruz. S355J2 kalite sınıfında yer alan çelik malzemeler, oldukça farklı alanlarda kullanılmakta, üstelik yüksek kalite sınıfında yer aldığı için oldukça önemli alanlarda da tercih edilmektedir. Bununla ilgili olarak kullanım alanlarına ayrıca değinmemiz yerinde olacaktır. Normal yaşamda nerelerde karşımıza çıkıyor, hangi alanlarda kullanılıyor biraz daha yakından bakarak anlayabiliriz.

S355J2 Çelik Nerelerde Kullanılır?

S355J2 çelik nerelerde kullanılır sorusunun çok sayıda cevabı var. Çünkü oldukça fazla sektörde bu kaliteye sahip çelik malzemenin tercih edildiğini görüyoruz. Genel bir çerçeve ile bakacak olursak ise asitlenmiş ürün grubunda yer alır ve her tür makine imalatında, makine parçası imalatında kullanılır. Genel konstrüksiyon söz konusu olduğunda da S355J2 çelik akla gelir. Yüksek mukavemetli yapı çelikleri olduğundan bu kaliteye sahip çelik malzemenin kara ve demiryolu araçlarının imalatında kullanıldığını da görüyoruz.

Özellikle otomotiv sektörü için olmazsa olmaz malzemelerden biridir. Son olarak ise bahsettiğimiz konstrüksiyon konusuna değinecek olursak, hemen hemen inşa edilen her yapıda bu grupta yer alan çelik malzemelerin kullanıldığını görmekteyiz.

Büyük çelik konstrüksiyon yapılar ve de çatı inşaatlarında da S355J2 çelik olmazsa olmaz malzemeler arasında yer almaktadır. Dolayısıyla bu kaliteye sahip çelikler, oldukça iyi bir sınıflandırmaya sahiptirler ve önemli noktalarda karşımıza çıkarlar. Sağlamlığın arandığı, yüksek mukavemete ihtiyaç duyulan neredeyse her alanda kullanılabilmektedir. Peki, S355J2 kalite çelik fiyatları nasıldır?

Mutlaka Okumalısın !  1050 SAE Çelik

S355J2 Çelik Fiyatları Ne Kadardır?

Kalite standartlarına baktığımızda çelik fiyatlarının da değişiklik gösterdiğini görüyoruz. Bu sebeple S355J2 çelik de diğer kalitelere göre farklı bir fiyatlandırma ile karşımıza çıkar. Bunun yanı sıra fiyat konusunda pek çok farklı etken ortaya çıkmaktadır. Başta alınacak çeliğin ölçüleri, kalınlığı ve ağırlığı gibi bilgiler netleştirilmelidir.  Söz konusu olan demir çelik sektörü ürününün şekline göre ebatları birer kriterdir.

Diğer taraftan ağırlığı, çeliğin fiyatının belirlenmesinde en önemli kriterlerden biridir. Buna bağlı olarak da alım miktarından söz edebiliriz. Yani alırken, alım miktarını belirtmeniz, sipariş öncesinde net bir fiyat bilgisine ulaşmanız anlamına gelir.

S355J2 çelik fiyatı, sıraladığımız tüm bu unsurlara göre farklılaşır ve siz de firma yetkilileri ile görüşürken, bu kriterleri göz önünde bulundurmalısınız. ESN Metal ekibi olarak biz, sizi bu süreçte bilgilendiriyor, en verimli şekilde sipariş işleminin gerçekleşmesi için çaba gösteriyoruz. Tecrübe ve bilgi birikimi bu yolculukta en önemli yardımcımız.

Her biri sektörde elde ettiği engin tecrübeleri ile ESN Metal ailesinin bir parçası olan temsilcilerimiz, sizin demir ve çelik sektörüne yönelik ihtiyaçlarınızı da kolayca anlayacak ve size yol gösterici olmaya çalışacak. Eğer S355J2 çelik ya da benzeri her hangi bir demir ve çelik ürünü sipariş edecekseniz, ESN Metal temsilcileri ile iletişim kurarak başlayabilirsiniz.

Sadece bir telefon kadar uzağınızda olan uzman ekibimiz, hem bilgilendirme yapacak, hem fiyat teklifi hazırlayıp sunabilecek, hem de sipariş süresinizi en hızlı, en sorunsuz şekilde tesis edecektir. Kısacası bu imkân işinize değer katacak, işinizi kolaylaştıracak ve size zaman tasarrufu yapma imkânı tanıyacaktır.Ayrıca unutmamak gerekiyor ki, sadece S355J2 çelik değil, bununla birlikte imalat çeliği, esnmetal.com/kosebent-fiyatlari, NPU demir ve silme demir gibi daha nice farklı ürüne de burada ulaşabilirsiniz.

Mutlaka Okumalısın !  Ray Bağlantı Elemanı
Scroll to Top