1040 Sae çelik, imalat çeliğini ifade eder. Alaşımsız çelikler grubunda yer alan 1040 SAE karbon çelikleri, pek çok farklı alanda karşımıza çıkabilmektedir. Çeşitli özellikleri ile farklılaşan ve demir çelik sektörünün kıymetli malzemeleri arasında yer alan 1040 SAE çelik nedir, ne demektir hızlıca bir göz atarak öğrenelim. İmalat çeliği ya da karbon çeliği ifadeleri çok da yanlış değil. Ancak bunlar aynı zamanda birer nitelendirme… Çünkü 1040 SEA kalitesine sahip olan imalat çeliğinden ya da karbon çeliğinden söz ediyoruz.

1040 sae çelik fiyatları
1040 sae çelik fiyatları

1040 SEA imalat çeliği, yüksek oranda karbon içererek, oldukça sert bir malzeme halini alır. Karbon miktarının artışı ile birlikte tokluğunda ise azalma meydana gelir. Bu durumda ortaya çıkan 1040 SEA çeliği, kullanışlı, pek çok açıdan avantajlı bir demir çelik ürünü haline gelir. Bu şekilde genel bir tanım çerçevesi çizebiliriz. Diğer taraftan kullanılabildiği alanlar ve günümüzde karşımıza çıkabileceği alanlar da önemlidir. 1040 SEA imalat çeliği, araçlarda çokça tercih edilen ve araçların pek çok noktasında kullanılabilen bir malzemedir. Buna bağlı olarak da yedek parça üretiminde de tercih edilir. Çeşitli makineler ve makine aparatlarının üretiminde de yine bu malzemeye rastlıyoruz. Ayrıca orta zorlamalı parçalar, cer kancaları, dişliler, miller ve de kalıp setleri kullanıldığı belli başlı ürünlerdir. Her birinin üretim sürecinde 1040 SEA çeliği kullanılabilir. Bu özel malzeme ile ilgili olarak fiyatların da çok merak edildiğini unutmamak gerekir. Böylesine farklı alanlarda çokça kullanılan, dolayısıyla çokça da üretilen 1040 SEA çeliğinin fiyatı da doğal olarak merak ediliyor. Peki, fiyatlar ne seviyede?

1040 SAE Çelik Fiyatları

1040 SAE çelik fiyatlarını çeşitli kriterler belirler. Örneğin, alınacak çeliğin ağırlığı ya da ebatları önemli bir belirleyici olabilir. 1040 SAE imalat çeliği fiyatlarını bu tür kriterlere bağlı olarak alabilirsiniz. Yani bu da demek oluyor ki, alım miktarı gibi detayları vermeden önce bir fiyat teklifi ile karşılaşamazsınız. Bu teklife ulaşmanız ise ESN Metal ile çok kolay olacaktır. Teknoloji çağındayız ve demir çelik ürünlerinin üretiminde yaşanan gelişmeler, pazarlama ve satın alma süreçlerinde de görülmektedir.

Mutlaka Okumalısın !  C45 Çelik

1040 SAE Çelik Satın Alırken

Bugün 1040 SAE çelik satın almak için kısa bir araştırma yaparak, firma yetkililerine ulaşabilirsiniz. Hatta bunu oturduğunuz yerden yapabilir, değerli zamanınızı da verimli bir şekilde kullanmış olursunuz. Öncelikle firma temsilcilerinden bilgi alıp, iş stratejilerinize uygun olarak satın alma miktarını tespit edebilirsiniz. Sonrasında ise ESN Metal’in tecrübeli temsilcilerinden fiyat teklifi alabilir ve hızla bunu siparişe dönüştürebilirsiniz. 1040 SAE fiyatları da bu şekilde öğrenilebilir ve hızla sonuca varılabilir. Kısacası ESN Metal ekibinden söz etmek gerekirse, size bu süreçte maksimum fayda sağlamayı ve en iyi hizmeti sunmayı hedeflerler. Tamamen profesyonellerden ve tecrübe sahibi kişilerden oluşan ekibimiz, şirketimizin önemli temsilcileridir. Siz ise sadece bir telefonla dahi kolayca temsilcilerimiz ile iletişime geçebilirsiniz. Üstelik burada sadece 1040 SAE çeliği değil, aynı zamanda sanayi borusu, baskılı sac, yay çeliği, galvaniz boru ve benzeri sayısız ürüne de ulaşabilirsiniz. Siz ihtiyaç duyduğunuz ürünleri anlatın, biz yardımcı olalım. İşinizi geliştirmenize destek sağlayacak ve stratejilerinize uygun olacak ürünlere ulaşmanız burada çok kolay. ESN Metal kalitesi ile tanışmak ve ürün gruplarını incelemek için siz de hemen şimdi arayın. Hem ürünleri detaylı bilgiler ışığında tanıyacak, hem de ürün fiyatlarını öğrenerek harekete geçebileceksiniz. Zamanınızı boşa harcamadan kolayca bu süreci yönetebilecek olmanız ise en önemli avantajlarınızdan biri olacaktır. 

Scroll to Top